https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Słabe wyniki próbnych matur w Tarnowskiem

Łukasz Jaje
Maturę próbną z matematyki najlepiej napisali uczniowie III LO im. A. Mickiewicza w Tarnowie
Maturę próbną z matematyki najlepiej napisali uczniowie III LO im. A. Mickiewicza w Tarnowie Łukasz Jaje
Bardzo dobrze na Bocheńszczyźnie, nieźle w mieście Tarnowie, przeciętnie w brzeskim, a słabo na Powiślu i w powiecie tarnowskim. Tak wyglądają wyniki próbnej matury z matematyki. W regionie tarnowskim najlepiej maturę napisali uczniowie III LO w Tarnowie.

- Stawiamy na matematykę i nasze wyniki są od zawsze na dobrym poziomie. Podobnie jak w ubiegłym roku, próbnej matury nie zdały dwie osoby. Uczniowie dostali wsparcie i myślę, że w maju zdawalność w naszej szkole wyniesie sto procent - mówi Jan Ryba, matematyk oraz dyrektor III LO w Tarnowie.

Tegoroczni maturzyści są słabsi z matematyki od osób, które zmagały się z nią w ubiegłym roku. Zadowoleni mogą być rodzice nastolatków z bocheńskiego, którzy pod względem średniej zdobytych punktów zajęli drugie miejsce w Małopolsce - tuż za uczniami Nowego Sącza. Największą różnicę w wynikach odnotowano w szkołach powiatu dąbrowskiego, gdzie średni rezultat (17,58 pkt.) uczniów jest słabszy o prawie 4 punkty od ubiegłorocznego. Tylko o jeden punkt słabiej napisali uczniowie z powiatu tarnowskiego (z wyłączeniem miasta Tarnowa). Niestety pow. tarnowski należy do najsłabszych w województwie ze średnią 17,09 pkt.

Zobacz także: Tarnowskie: śnieg plus wiatr oznaczają duże kłopoty z transportem

- Przyczyna tak słabego poziomu tkwi w tym, że matematyki przez lata nie było na maturach. Nikt o tym głośno nie mówi, ale nauczyciele ze szkół podstawowych zdawali sobie z tego sprawę i nie dbali o odpowiednią edukację, co niestety odbiło się szczególnie na słabszych uczniach - analizuje Jan Ryba.

Najlepsze wyniki matur w regionie

III LO im. A. Mickiewicza w Tarnowie - 70,25 %
I LO im. K.Brodzińskiego w Tarnowie - 66,58 %
Publiczne LO w Bochni - 65,44 %
I LO im. Kazimierza Wielkiego w Bochni - 62,03 %
LO w Żegocinie - 59,07 %
ZSP Nr 1 - LO im. M. Kopernika w Brzesku - 56,84 %
IV LO im. Jana Pawła II w Tarnowie - 56,78 %
LO im. M. Kopernika w Tuchowie - 52,48 %
Publiczne Technikum w ZS Nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni - 52,18 %
LO w Ciężkowicach - 50,90 %

Wybierz małopolską miss internetu. Zobacz zdjęcia pięknych dziewczyn!
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Rzucił się z nożem na kolegę przy grillu
Najciekawsze świąteczne prezenty, wigilijne przepisy, pomysły na sylwestra - wszystko w serwisie świątecznym**swieta24.pl**.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

n
nauczyciel fizyki
Po 1 h religii tę uzyskaną 1h przeznaczyć na fizykę ,chemię i matematykę .Tych przedmiotów nie nauczy się uczeń z podręcznika tylko rozwiązując zadania ,wtedy wzory "same wejdą do głowy". Religii absolwent LO miał po 2 h tygodniowo czyli 35 tyg x2 h x 12 lat =840 godzin .Chemii 35 tyg x 1h x 6lat=210 godzin ,Fizyki podobnie niektóre klasy w LO mają po 2 h np przez 1 rok.Uczeń jako katolik powinien być na mszy św w niedzielę zatem ta 1 godz będzie w praktyce.Religię mają od przedszkola .Porozmawiajcie z katechetami z "jakim zainteresowaniem " młodzież uczestniczy w lekcjach religii.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska