https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spalletti zakazał PlayStation w reprezentacji Włoch: „Przyjeżdżają tutaj, aby wygrać mistrzostwa Europy, a nie wygrać Call of Duty”

Jacek Kmiecik
Opracowanie:
Selekcjoner reprezentacji Włoch Luciano Spalletti wymaga od piłkarzy „Squadra Azzurra” pełnego zaangażowania
Selekcjoner reprezentacji Włoch Luciano Spalletti wymaga od piłkarzy „Squadra Azzurra” pełnego zaangażowania IPP/EASTNEWS
Selekcjoner reprezentacji Włoch Luciano Spalletti zakazał piłkarzom przywożenia PlayStation na zgrupowania „Squadra Azzurra”, o czym powiedział w wywiadzie udzielonym „La Gazzetta dello Sport”.

Często mówisz o pracy, wartościach, profesjonalizmie, szacunku do własnej roli i roli innych ludzi.
Bo od tego wszystko się zaczyna. To jest podstawa, do której należy dodać talent. Koszulka, wartości, duma, odpowiedzialność – to nie są słowa, których używam przypadkowo, nawet jeśli ktoś ma takie wrażenie. Niektórzy piłkarze musieli wierzyć, że Spalletti tylko szczeka i nie gryzie, ale mylili się i teraz musimy wyjaśnić pewne rzeczy. Odtąd będą zostawiać Playstation w domu i nie zabiorą go już ze sobą. Wymyślę dla nich małą grę, która odwróci ich uwagę w nocy. Przyjdą do mnie i wieczorem będę im zadawał pracę domową, jeśli w ciągu dnia praca nie wystarczy. Ponieważ w drużynie narodowej trzeba trzymać się właściwej ścieżki, koncentrować się i nie oszukiwać.

Całkiem jasny przekaz...
Muszę stworzyć mocny zespół, nie jestem usatysfakcjonowany. Chcę zdobyć mistrzostwo Europy, a potem mistrzostwo świata. Przemówienia, które wygłaszam przed zespołem, są tym, czego wszyscy oczekują od Włochów: jedziemy do Niemiec, aby wygrać, a nie po to, aby uczestniczyć. Tego wymaga nasza historia. Aby to osiągnąć, potrzebuję, aby ci zawodnicy stali się lepsi niż są. Nie mam czasu ich szkolić – trzeba rozpalić w nich ogień, przekonać, że mogą.

Czy zawodnicy powinni zostawiać w domu coś innego niż PlayStation? Czy w szatni można korzystać z telefonów komórkowych?
Muszę znosić telefony komórkowe, ale nie można ich trzymać na stole do masażu ani podczas zabiegów. Mówiłem o grach wideo, bo były rzeczy, które mi się nie podobały i proszę pisać „nie” wielkimi literami. Chcę przywrócić dawne spotkania zespołowe, stare zwyczaje i atmosferę. Proste i przydatne rzeczy. Buffon mi w tym pomoże. Jeśli nowoczesność oznacza granie na Playstation do 4 rano w noc poprzedzającą mecz, to nowoczesność nie jest wcale taka wspaniała. Żyjemy w świecie, w którym niewiele jest motywacji do ciężkiej pracy i pocenia się aż do wyczerpania. Współcześni faceci wolą publikować zdjęcia z ułożonymi włosami na Instagramie, niż spuszczać głowy i pedałować. To nie są wartości, które moje Włochy powinny przekazywać. Musisz przychodzić do reprezentacji narodowej z błyszczącymi oczami i bijącym sercem, zawodnicy powinni być jak stado wilków, podążać za sobą, aby popychać swoich kolegów do przodu i nie pozostawiać nikogo w tyle. Włosi wymagają fajnego i odpowiedzialnego zespołu, twardego i odważnego. Przychodzą do reprezentacji narodowej, aby wygrać mistrzostwa Europy, a nie wygrać „Call of Duty” – powiedział Luciano Spalletti.

„Call of Duty” to seria gier komputerowych z gatunku strzelanek pierwszoosobowych o tematyce wojennej, których głównym wydawcą jest amerykańskie przedsiębiorstwo „Activision”. Początkowo poszczególne gry z serii były skoncentrowane na tematyce II wojny światowej, natomiast od 2007 roku osadzone są w realiach współczesnych.

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska