Sparingowa wygrana "Szarotek" okupiona kontuzją podstawowego obrońcy

Maciej Zubek
Poziom meczu jak to w sparingach zazwyczaj bywa nie był za wysoki.
Poziom meczu jak to w sparingach zazwyczaj bywa nie był za wysoki. Maciej Zubek
W swoim drugim spotkaniu kontrolnym przed sezonem hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem na swoim lodowisku pokonali 4:2 GKS Katowice.

W porównaniu z meczem sprzed trzech dni z Oświęcimia w składzie „Szarotek” doszło do pewnych korekt. Łotewski bramkarz Maris Jucers tym razem cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Zastąpił go Błażej Kapica i zaliczył całkiem poprawny występ. Do pierwszej formacji powrócił Joni Haverinen, którego w Oświęcimiu brakowało z powodu kontuzji. Z kolei w czwartej formacji Konrada Stypułę i Dawida Olchawskiego zastąpili odpowiednio Alex Svitac i Łukasz Siuty.

Spotkanie toczyło się pod znakiem przewagi nowotarżan. Wynik meczu otworzył Bartłomiej Neupauer zmieniając tor lotu krążka tuż przed bramkarzem gości. Chwilę później do remisu doprowadził w zamieszaniu pod bramką Podhala Wadim Malinowski. „Szarotki” odpowiedziały jeszcze w pierwszej tercji, bramką Krzysztofa Zapały, którą sędziowie uznali dopiero po analizie video (krążek po strzale napastnika Podhala wyleciał z bramki).

W tercji drugiej padł tylko jeden gol. Tuż przed końcem tej części gry prowadzenie gospodarzy na 3:1 podwyższył mocnym uderzeniem spod niebieskiej linii Maciej Sulka.

Dla „Szarotek” ponownie trafił Zapała, po koronkowej akcji z Jarmo Jokillą i to w momencie kiedy Podhalanie grali w liczebnym osłabieniu.

- Potraktowaliśmy mecz wybitnie treningowo, ćwicząc pewne warianty gry w przewagach i obronnie. Nie jesteśmy jeszcze w optymalnej formie, bo znajdujemy się w ciężkim treningu. Forma ma przyjść na ligę – pokreślił po meczu autor dwóch bramek dla nowotarżan.

Autorem trafienia dla gości był z kolei Daniel Bogdziul.

- Nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Były w naszej grze zarówno przestoje, ale więcej było tych lepszych momentów. Przez większą cześć czasu graliśmy w tercji rywala, byliśmy dłużej w posiadaniu krążka. Graliśmy jednak ładnie w strefach, z których nie zdobywa się goli. Mankamentem było to że nie kończyliśmy akcji strzałem – ocenił występ swojego zespołu trener Podhala, Marek Ziętara.

- Dopiero od kilku dni jesteśmy na lodzie. To był nasz pierwszy sparing. Widać, że czeka nas bardzo dużo pracy – krótko skwitował trener gości Jacek Płachta.

Zwycięstwo nowotarżanie okupili stratą Roberta Mrugały, któremu – ze wstępnych diagnoz – odnowiła się kontuzja kolana z jaką zmagał się w zeszłym sezonie. Jeżeli badania to potwierdzą młodego defensora „Szarotek” czeka dłuższa przerwa.

TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)