Budowa węzła i cykl utrudnień
- W poniedziałek, 26 maja około godziny 10 w Myślenicach zamkniemy pod budowanym wiaduktem jezdnię zakopianki prowadzącą w kierunku w Zakopanego. Jest to konieczne do przeprowadzenia rozbiórki deskowania tego wiaduktu oraz wsporników. Prace potrwają do czwartku, 29 maja wieczorem. W tym czasie ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po drugiej jezdni. Kierowcy będą mieć do dyspozycji po jednym pasie. Od czwartku wieczorem do poniedziałku rano ruch będzie odbywał się dwoma pasami w każdym kierunku - informuje Kacper Michna, rzecznik krakowskiego oddziału Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
To nie wszystko. Wkrótce będą prowadzone dalsze prace rozbiórkowe nad jezdnią prowadzącą w kierunku Krakowa. Te są zaplanowane czerwiec - od 2 do 5 czerwca. Wtedy również ruch zostanie skierowany w obu kierunkach na jedną jezdnię (tym razem tą prowadzącą w kierunku Zakopanego), a kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu.
Następne utrudnienia zapowiadane są na połowę czerwca. Wówczas GDDKiA planuje rozbiórkę deskowania kładki dla pieszych budowanej w okolicy Cmentarza Żydowskiego. Będą kolejne informacje o terminie tych prac.
Węzeł Myślenice zastąpi skrzyżowanie
Budowa węzła Myślenice ma poprawić komunikację. Dzięki niemu zostanie zlikwidowana sygnalizacja świetlna, która obecnie reguluje ruch na skrzyżowaniu zakopianki i ul. Sobieskiego. Powstaną dodatkowe pasy pozwalające na wjazd na węzeł i na zakopiankę. Likwidacja świateł ma poprawić płynność i bezpieczeństwo w tym miejscu.
- Ważnym dla pieszych punktem tej inwestycji będzie budowa nowej kładki w rejonie dawnego cmentarza żydowskiego. Dzięki temu będziemy mogli zlikwidować dotychczasowe przejście, a mieszkańcy będą mogli bezpiecznie przekraczać zakopiankę - informuje Kacper Michna.
Droga krajowa nr 7 należy do sieci TEN-T i jest istotnym połączeniem komunikacyjnym kraju. Obsługuje ruch tranzytowy oraz lokalny. Z roku na rok zwiększa się natężenie ruchu. W latach 2020 - 2021 na samym odcinku Jawornik – Myślenice poruszało się prawie 47 tys. pojazdów na dobę.
Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Wartość prac to prawie 56 mln zł. Nowy węzeł ma powstać do końca 2025 r.
- Motozlot pod Krakowem. Będą zabytkowe motocykle i samochody. Nawet sprzed wieku!
- Zawody w Aeroklubie Krakowskim zakończone. Mistrzem Polski został Kamil Wieczorek
- Zmiana organizacji ruchu na węźle A4. Pierwszeństwo od strony Skawiny
- Wielka wyprawa starym fiatem! Ojciec i córka spod Krakowa jadą na Dach Świata
