Śpiewana historia Polski w Dworze Dzieduszyckich w...

  Śpiewana historia Polski w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie

  Barbara Ciryt

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Śpiewana historia Polski w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie

  ©Fot. Archiwum organizatorów

  Śpiewana historia Polski - koncert Kuby Michalskiego będzie w sobotę 15 września, o godz. 17 w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Będzie to muzyczna podróż w czasie.
  Śpiewana historia Polski w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie

  ©Fot. Archiwum organizatorów

  Na koncert złożą się utwory Jacka Kaczmarskiego i wiersze polskich poetów z muzyką. Całość złoży się w poetycko-muzyczną opowieść o historii Polski: od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, wojny, do współczesności.

  Kuba Michalski to gitarzysta, kompozytor, wokalista, związany z zespołem "Cotton Cat", z którym nagrał pięć płyt . Dwukrotnie jego piosenki uzyskiwały wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA.

  W duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występował też w całej Polsce z solowymi recitalami poświęconymi balladom Cohena i Kaczmarskieg. W 2007 roku wydał płytę solową z piosenkami Jacka Kaczmarskiego. Wiosną 2011 r. ukazała się solowa płyta Kuby Michalskiego - Podróż, z jego muzyką do wierszy m.in.: Bolesława Leśmiana, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Charlesa Baudelaire’a.

  Koncert w Radziszowie jest współorganizowany przez stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa, w ramach patronatu Skarbów Blisko Krakowa. Wstęp wolny.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo