Spokojna wygrana Cracovii w Opolu

Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Hokeiści Comarch Cracovii po raz czwarty w tym sezonie pokonali Orlika Opole.

Już bez Słowaków Patrika Svitany i Richarda Jenczika zagrały „Pasy” w Opolu. Trener Rudolf Rohaczek dokonał kilku zmian w składzie. Obcokrajowców ustawił w jednej piątce. Krakowianom bardzo dobrze w tym sezonie gra się z opolanami, wygrali z nimi wszystkie dotychczasowe mecze w tym sezonie. Tak było też w tym spotkaniu, choć zaczęło się ono fatalnie dla przyjezdnych.

Gdy na ławkę kar powędrował Bartosz Dąbkowski, gospodarze od razu wykorzystali grę w przewadze. Kacper Guzik, były gracz „Pasów”, zwykle zmobilizowany na mecze z nimi, zdobył gola. Krakowianie po chwili znów grali w osłabieniu, ale tym razem to oni zdobyli gola za sprawą Marka Kalusa, który zwieńczył kontratak. Goście złapali wreszcie właściwy rytm gry i pod koniec tej tercji Damian Kapica obsłużył pięknym podaniem Krystiana Dziubińskiego, który nie zmarnował okazji. Po 1,5 minuty Petr Kalus objechał bramkę i pokonał Johna Murraya.

Formacja obcokrajowców brylowała na lodzie, efektem czego był kolejny gol przez nią wypracowany na początku II tercji. Sinagl nie zmarnował sytuacji sam na sam z Murrayem. Goście całkowicie kontrolowali mecz, a pomagał im w tym Rafał Radziszewski broniąc w kilku trudnych sytuacjach. Choć miejscowi strzelili drugiego gola (znów Guzik) nie byli w stanie odebrać punktów Cracovii. Za to „Pasy” wykorzystały kolejne dobre okazje do zdobycia bramek. Świetnie grał Krystian Dziubiński, autor kolejnych dwóch bramek.

Orlik Opole – Comarch Cracovia 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
Bramki: 1:0 Guzik (Kulmala, Cichy) 5, 1:1 Kalus (Sinagl) 8, 1:2 Dziubiński (Kapica) 18, 1:3 Kalus (Sinagl) 19, 1:4 Sinagl (Chovan, Novajovsky) 22, 2:4 Guzik (F. Stopiński) 31, 2:5 Dziubiński (Kapica, Rompkowski) 50, 2:6 Dziubiński (Urbanowicz, Kapica) 53, 2:7 Wróbel (Kisielewski, Dąbkowski) 56.
Cracovia: Radziszewski – Noworyta, Rompkowski, Urbanowicz, Dziubiński, Kapica – Maciejewski, Wajda, Domogała, Słaboń, Drzewiecki – Novajovsky, Kolarz, Sinagl, Chovan, Kalus – Dąbkowski, Dutka, Kisielewski, Wróbel, Paczkowski.
Sędziował: Paweł Breske (Jastrzębie). Kary: 8-8 min. Widzów: 500.