Sportowcy z Brzeszcz przywieźli medale z mistrzostw świata. Ekipa Speed Clubu w barwach reprezentacji Polski zdobyła aż 5 medali. ZDJĘCIA

Opracowanie: Bogusław Kwiecień
Bardzo udane dla zawodników Speed Clubu Brzeszcze i całej reprezentacji Polski były mistrzostwa świata w crossmintonie Beata Jagiełło, Wojciech Jagiełło
Medale w pięciu konkurencjach, w tym z najcenniejszego kruszcu zdobyli zawodnicy Speed Clubu Brzeszcze podczas mistrzostw świata w crossmintonie w Zagrzebiu. To prawie jedna trzecia dorobku polskiej reprezentacji w tej imprezie, w której brało udział 350 zawodników z 22 krajów. Crossminton to coraz bardziej popularna dyscyplina będąca kombinacją tenisa, badmintona i squasha. W Brzeszczach ma liczną rzeszę zwolenników.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Pięć razy na podium stawali podczas mistrzostw świata zawodnicy z Brzeszcz

Podczas mistrzostw świata w Chorwacji 32-osobowa reprezentacja Polski w crossmintonie zdobyła 18 medali, w tym pięć złotych! W tym dorobku ogromny udział mają zawodnicy Speed Clubu Brzeszcze, którzy w Zagrzebiu sięgnęli po medalowe krążki w pięciu konkurencjach, w tym po "złoto".

Zdobyły je w deblu kobiet 40+ Beata Jagiełło i Joanna Kowalczyk. Srebrny w turnieju mikstów 40+ medal zdobyli Olga Grzegory i Sławomir Miłoń, a do tego z brązowych krążków cieszyli się: ponownie wśród kobiet 40+ Beata Jagiełło oraz w turnieju kategorii mężczyzn 40+ Sławomir Miłoń i Filip Miłoń, który stanął na podium z Dominikiem Dryją z CKiS Skawiny w rywalizacji juniorów do lat 18.

Z Brzeszcz narodowe barwy w Zagrzebiu udanie reprezentowali także: Wojciech Wilkosz, Sebastian Madej, Mariusz Sawicki, dochodząc do 1/8 finału w swoich kategoriach.

- Tak duża liczba polskich graczy w strefie medalowej mistrzostw świata to ogromny sukces! To także duża szansa na popularyzację i dalszy dynamiczny rozwój tego sportu w naszym kraju - uważa Beata Jagiełło ze Speed Clubu Brzeszcze.

Pozostałe medale dla Polski zdobyli - złote: Oskar Sonik (CKiS Skawina, w kat. Boys U12), Grzegorz Chmielewski (BadBats Wrocław, w kat. Men 50+), Paweł Łęski (BadBats Wrocław, w kat. Men 60+), Jan Wincenciak (CKiS Skawina, w kat. Men 70) oraz – Grzegorz Chmielewski i Dariusz Ćwiąkała (BadBats Wrocław, w kat. Men Doubles 50+).

Srebrne medale wywalczyli: Dominik Dryja (CKiS Skawina, w kat. Junior Boys U16), Mateusz Faska (CKiS Skawina, w kat. Junior Boys U18), Dariusz Ćwiąkała (BadBats Wrocław,, w kat. Men 50+), Lidia Bomirska (PACross Lipków, w kat. Women 60+), a brązowe: Marta Urbanik (Speebs Szczecin, w kat. Women), Jerzy Knot (PZSB Gorlice, w kat. Men 60+), Oskar Sonik i Mateusz Faska (CKiS Skawina, w kat. Deblowej juniorów do18 lat) oraz Artur Nowogórski i Dariusz Nowogórski (SpeedBad.pl, w kat. Men Doubles 40+).

W hali sportowej Arena w Zagrzebiu o tytuły mistrzowskie rywalizowało 350 zawodników z 22 krajów. W ciągu trzech dni rozegrano ponad 1000 singlowych i deblowych meczy w 27 kategoriach wiekowych.

Crossminton coraz bardziej popularny

Crossminton to sport będący kombinacją tenisa, badmintona i squasha. Jest coraz bardziej popularny, m.in. dzięki temu, że można grać zawsze i wszędzie, bez siatki i bez względu na pogodę. Gracze oddaleni są od siebie o 12,8 metra, każdy zajmuje kwadrat o wymiarach 5,5 na 5,5 metra. Celem gry jest wygranie dwóch setów poprzez zdobycie minimum 16 punktów w każdym secie (co najmniej 2 punkty przewagi). Zawodnicy bronią swojego pola atakując kwadrat rywala.

- W Hali Sportowej w Brzeszczach kolejne duże zawody odbędą się 8 października. Będzie okazja, by ponownie zagrać z najlepszymi zawodnikami lub po prostu podziwiać ich grę - dodaje Beata Jagiełło.