https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sposoby naszych babć na kwitnienie grudnika. Wystarczy, że zastosujesz te domowe odżywki a obsypie się kwiatami

Klaudia Warzecha
Sposoby naszych babć na to, aby grudnik zakwitnął. Zastosuj te odżywki. Przejdź do galerii i sprawdź, jak przygotować je krok po kroku.
Sposoby naszych babć na to, aby grudnik zakwitnął. Zastosuj te odżywki. Przejdź do galerii i sprawdź, jak przygotować je krok po kroku. pixabay.com
Jeśli boisz się, że Twój grudnik nie zakwitnie to wystarczy, że podlejesz go tymi domowymi odżywkami. Kiedyś te triki stosowały nasze babcie, a jak wiadomo domowe receptury potrafią działać cuda - szczególnie jeśli chodzi o kwiaty. Po zastosowaniu tych odżywek Twój bożonarodzeniowy kaktus z pewnością Ci się odwdzięczy.

Spis treści

Grudnik nie kwitnie? Przygotuj te domowe odżywki

Grudnik to jeden z nielicznych kwiatów doniczkowych, który za porę kwitnienia upodobał sobie sezon zimowy. To właśnie przez to dopiero zimą budzi szczególne zainteresowanie wśród miłośników kwiatów kwitnących. Może pięknie ozdobić dom i dodać odrobinę życia podczas tego trudnego dla roślin czasu.

Grudnik nazywany jest często bożonarodzeniowym kaktusem - co mogłoby mylnie sugerować, że nie potrzebuje dodatkowego odżywiania. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcesz, aby twój grudnik zakwitł i w okresie bożonarodzeniowym ozdabiał Twoje mieszkanie, zastosuj te domowe odżywki. Te triki stosowały nasze babcie. Przejdź do galerii i sprawdź, jakie domowe odżywki sprawią, że Twój grudnik zakwitnie. Wystarczy szklanka!

Grudnik - co to za kwiat i jak o niego dbać przez cały rok

Grudnik to domowa roślina doniczkowa, która kwitnie w okresie zimowym. Swój urok zawdzięcza w szczególności niezwykłym kwiatom w kształcie dzwonków, które mogą przybierać różnorakie barwy od różu i czerwieni, przez pomarańcze po biel. Grudniki nie wytwarzają liści, tylko zgrubiałe zielone łodygi, przez co często nazywane są kaktusami bożonarodzeniowymi.

Bożonarodzeniowy kaktus wywodzi się z terenów Brazylii, gdzie można go spotkać w lasach deszczowych, zwłaszcza na zboczach gór.

W porze letniej lubi temperaturę około 25 stopni Celsjusza, natomiast zimą (pora kwitnienia) preferuje temperaturę około 15°C. Jednym z ważniejszych zadań pielęgnacyjnych jest zapewnienie stale wilgotnego podłoża. Grudnik lubi być zraszany wodą, więc mu tego nie żałujmy. Pamiętaj, że grudnik kwitnie w cieniu i woli unikać ostrego słońca, przez co znacznie lepiej rozwija się w warunkach rozproszonego światła.

Warto wiedzieć, że chociaż grudnik kojarzy się nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem, to jeśli zapewnimy mu odpowiednie warunki, może zakwitnąć nawet dwa razy w roku.

Jakie kwiaty poza grudnikiem kwitną zimą?

Grudnik to nie jedyne kwiaty, które kwitną właśnie zimą. Do najpopularniejszych roślin, jakie mogą zimą ozdobić Twoje mieszkanie należą:

  • Fiołek afrykański
  • Fiołek alpejski
  • Storczyki
  • Azalie
  • Kalanchoe
  • Anturium
  • Szlumbergera
  • Gwiazda betlejemska

Ten materiał może Cię zainteresować: Oto skutki jedzenia pomidorów. Te osoby powinny ich unikać - sprawdź, co może Ci grozić

Ogród świateł w Krakowie

od 12 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska