
Arata Isozaki - japoński architekt, urbanista i teoretyk architektury
Arata Isozaki to jeden z najwybitniejszych współczesnych architektów. Pięć miesięcy temu otrzymał nagrodę Pritzkera jako wyraz najwyższego uznania za osiągnięcia w dziedzinie architektury. Jest również jednym z autorów bryły Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. W 2008 roku przyjechał do Krakowa, aby wygłosić wykład „Japan-ness in Architecture”, dotyczący architektury sal kongresowych i koncertowych. Zainteresowanie wykładem było tak ogromne, że niektórzy słuchacze musieli siedzieć na schodach.

Papież Jan Paweł II
Jan Paweł II był pierwszym papieżem Polakiem, a zarazem pierwszym ojcem świętym, który nie pochodził z Włoch. Jego pontyfikat (27 lat) jest najdłuższym pontyfikatem we współczesnej historii. W trakcie swojego urzędowania w stolicy apostolskiej odwiedził Kraków aż sześć razy: 1979r., 1983r., 1987r., 1997r., 1999., 2002r.
To właśnie podczas pierwszej pielgrzymki do Polski Jan Paweł II zapoczątkował tradycję pozdrawiania wiernych z "okna papieskiego" przy ul. Franciszkańskiej.
- Rozległy sie krzyki - my chcemy papieża - i Ojcieć Święty kazał otworzyć okno, ale parapet był wysoki i papież kazał przynieść krzesło, stanął na nim i była obawa, że wypadnie - my dyskretnie, z tyłu, trzymaliśmy go za sutannę, a papież na to - widzicie, jak byłem biskupem, to po oknach nie chodziłem - wspominał infułat Fidelus.
Natomiast w 2002 roku, podczas ostatniej Pielgrzymki do ojczyzny, papież poświęcił Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Daniel Libeskind - amerykański architekt polsko-żydowskiego pochodzenia.
Muzeum Żydowskie w Berlinie, Apartament przy Złotej 44 w Warszawie i Imperial War Museum North w Manchesterze to tylko nieliczne obiekty, których autorem jest Daniel Libeskind.
Podczas wizyty w Krakowie w 2019 roku architekt odwiedził Ekospalarnię, która, jak sam stwierdził, jest jednym z najciekawszych przykładów budynków architektonicznych w Polsce, a stolicę Małopolski uznał za jedno z najpiękniejszych miast na świecie.

Ana Roš - jedna z najlepszych szefowych kuchni świata
Ana Roš, słoweńska szefowa kuchni, odwiedziła Kraków w kwietniu tego roku, aby wygłosić wykład na konferencji MADE FOR Restaurant. Najlepsza kucharka świata według „The World 50 Best Restaurants” opowiedziała o swojej drodze do międzynarodowej kariery oraz poruszyła kwestie innowacji w gastronomii, m.in. produktów i zarządzania.