Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 już jutro! [ARKUSZE, TESTY, PYTANIA, ROZWIĄZANIA]

red./natablicy.pl
Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 już jutro! [ARKUSZE, TESTY, PYTANIA, ROZWIAZANIA]
Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 już jutro! [ARKUSZE, TESTY, PYTANIA, ROZWIAZANIA] archiwum
Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 już 19 maja. Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych już 19 maja napiszą Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015. Egzamin sprawdzi umiejętności matematyczne trzecioklasistów oraz ich wiedzę z języka polskiego. U nas znajdziecie pytania i odpowiedzi.

Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 już 19 maja [ARKUSZE, TESTY, PYTANIA, ROZWIAZANIA]
Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2015. Jak poszło? [ODPOWIEDZI, ARKUSZE]

Jak informuje obut.edu.pl. tegoroczne Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów odbędzie się już we wtorek, 19 maja.

Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych w Polsce napiszą Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 w dwóch częściach: z języka polskiego oraz matematyki.

Dzięki badaniu OBUT nauczyciele zyskują wiedzę o swoich uczniach kończących naukę w III klasie szkoły podstawowej. Szkoły otrzymują raporty zawierające wyniki uczniów oraz raporty z wynikami klas, a także raport o wynikach całej placówki na tle wyników innych szkół.

Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 [19 MAJA]
Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych w Polsce napiszą Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015 w dwóch częściach: z języka polskiego oraz matematyki.

W szkołach podstawowych 19 maja odbędą się dwa powszechne badania Instytutu Badań Edukacyjnych – kompetencji trzecioklasistów oraz kompetencji piątoklasistów. Pokażą mocne i słabe strony uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki, pomogą nauczycielom lepiej planować dalszą pracę z uczniami, sprawdzą, czy szkoła pomogła im rozwinąć umiejętności rozumowania, myślenia strategicznego, argumentowania, wnioskowania czy dokonywania interpretacji

WIDEO: Sprawdzian Trzecioklasisty OBUT 2015

Autor: Karolina Gawlik/Joanna Urbaniec/Gazeta Krakowska

Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2015 - 16 kwietnia [PYTANIA, ODPOWIEDZI, ARKUSZE, ZADANIA]

Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2014. Znamy pytania i zadania [ODPOWIEDZI]

W badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badań Edukacyjnych wezmą udział szkoły, które zgłosiły się i przystąpiły do niego dobrowolnie. Wyniki jednego i drugiego testu będą informacją dla nauczycieli i szkoły o tym, jaki poziom kompetencji z języka polskiego i matematyki osiągnęli uczniowie w badanych obszarach.

W przypadku badania Kompetencje trzecioklasistów K3, do połowy kwietnia zgłosiło się ponad 6 500 szkół podstawowych, do badania Kompetencje piątoklasistów K5 – ponad 5 000 szkół. Bardzo ważne jest, że na podstawie wyników uczniów nie będzie dokonana jakakolwiek selekcja na kolejnych etapach edukacyjnych. Wyniki mają być jedynie informacją dla nauczycieli i dyrektorów szkół, jaki poziom umiejętności osiągają dzieci.

Sprawdzian trzecioklasisty 2015. Kiedy wyniki?

Po przeprowadzeniu testu szkoły wprowadzają odpowiedzi uczniów do systemu komputerowego, wykorzystując platformę udostępnioną przez IBE. Po 48 godzinach otrzymają informację na temat wyników poszczególnych uczniów. W czerwcu dyrektorzy szkół będą mogli porównać, jak wypada ich szkoła w badaniu na tle innych szkół z terenu województwa. Jeśli szkoła nie zgłosiła się do badania, będzie mogła przeprowadzić test we własnym zakresie – pytania pojawią się na stronie internetowej 20 maja. W tym przypadku jednak nie otrzyma informacji zwrotnej o ocenie każdego z uczniów ani też o tym, jak wypada na tle województwa.

Sprawdzian trzecioklasisty 2015. Cel badania

– Najważniejsze jest, aby uczniowie i nauczyciele otrzymali informację zwrotną, jakie efekty przynosi ich codzienna praca. To także informacja dla nauczyciela, na co powinien zwrócić większą uwagę w pracy ze swoimi uczniami – mówi Małgorzata Zambrowska z Pracowni Matematyki IBE. Dzięki analizom prac uczniów, jakie zostaną przeprowadzone w pracowniach matematyki i języka polskiego Instytutu, szkoły otrzymają wnioski z każdego z wykonanych zadań. Te informacje pomogą w ocenie tego, z czym uczniowie sobie już świetnie radzą oraz nad czym muszą jeszcze popracować.

Z jakimi zadaniami uczniowie zetkną się podczas badania? W części z języka polskiego będą to zadania sprawdzające rozumienie czytanego tekstu ujęte w formę zarówno wyboru odpowiedzi, jak i zredagowania krótkiej wypowiedzi pisemnej. Jakie kompetencje będą sprawdzane? – Sprawdzimy przede wszystkim kompetencje dotyczące odbioru tekstu – korzystania z różnych źródeł informacji, umiejętności wyszukiwania informacji i wnioskowania na podstawie tekstu, umiejętność analizy i interpretacji. Chcemy uniknąć oddzielania formy od treści, dlatego w kompleksowej ocenie uwzględnimy np. ortografię i interpunkcję, leksykę czy frazeologię – mówi Piotr Bordzoł z Pracowni Języka Polskiego. Z matematyki zaś sprawdzane będą kompetencje z obszaru sprawności rachunkowej, wyobraźni geometrycznej oraz umiejętność rozwiązywania różnego typu zadań tekstowych.

WIDEO: Test Sprawdzian Trzecioklasisty OPERON 2015

Autor: Karolina Gawlik/Gazeta Krakowska

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie