https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stary Sącz. Osoby niepełnosprawne po raz trzeci świętowały pod Ołtarzem Papieskim. [ZDJĘCIA]

Tatiana Biela
W tym roku, niestety pogoda nie dopisała. Było zimno i deszczowo
W tym roku, niestety pogoda nie dopisała. Było zimno i deszczowo fot. Damian Radziak
W Starym Sączu odbył się III Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W trakcie jego obchodów podpisano porozumienie dotyczące sposobów finansowania projektów organizacji zajmujących się niesieniem pomocy osobom niepełnosprawnym.

Jak co roku impreza pod Ołtarzem Papieskim zgromadziła zarówno osoby niepełnosprawne, jak i ich nauczycieli, terapeutów oraz opiekunów. Choć deszczowa pogoda nie sprzyjała aktywności na otwartym powietrzu, do Starego Sącza przyjechało kilkaset osób z różnych miejscowości w Małopolsce.

- Bardzo się cieszę, że mogę po raz kolejny brać udział w takiej imprezie - mówi Katarzyna Kłak, podopieczna starosądeckiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”. - To znakomita okazja, żeby spotkać się z innymi ludźmi, porozmawiać, pośmiać się i po prostu się zintegrować w miłej, przyjacielskiej atmosferze - dodaje.

Dzień pełen atrakcji

W trakcie majowej imprezy uczestnicy obchodów Dnia Godności mogli liczyć na różne atrakcje przygotowane przez organizatorów. Oprócz mszy św., od której tradycyjnie rozpoczyna się wspólna zabawa, zaplanowano także różne konkursy, przedstawienia i koncerty.

- Chcemy, aby osoby niepełnosprawne miały przestrzeń, w której mogą pokazać swoje umiejętności i talenty - mówi Marta Mordarska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jest również przekonana, że taka impreza to znakomita okazja, aby osoby niepełnosprawne mogły wyjść poza małe grupy, w których zwykle funkcjonują, i poznać nowych ludzi w innych niż na co dzień okolicznościach.

PFRON da pieniądze

Starosądeckie obchody III Małopolskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną stanowiły także okazję do podpisania porozumienia pomiędzy Małopolskim Oddziałem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

- Dzięki tej umowie organizacje pomagające osobom niepełnosprawnym nie będą musiały posiadać wkładu własnego przy staraniu się o udział w projektach unijnych - tłumaczy Witold Kozłowski, marszałek woj. małopolskiego.

Środki te zostaną zapewnione przez PFRON, zaś Urząd Marszałkowski uprości procedury konkursowe oraz kontrolne.

- Będzie szybciej, sprawniej i będzie więcej pieniędzy - zapowiada Witold Kozłowski.

Marszałek ma również nadzieję, że dzięki sfinansowaniu wkładu własnego przez PFRON coraz więcej organizacji będzie brało udział w różnych projektach unijnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Mordarska, jak Ty bez kompetencji dyrektorem PEFRON-u zostałaś?
w
williams
Do you need a loan, We offer loan with instant online approval,

*personal loan

*company loan,

* car loan,

*student loan

*Business loan,

etc.....we give from $1,000 to $200,000 our loan come with 3% interest rate and we can grant loan to any where in the world if you are interested contact us via email at [email protected]
O
Obserwator
Dlaczego niepełnosprawnych zostawili na deszczu i w chłodzie a pańcie siedziały sobie w ciepełku ?!!!! To jest dokładnie obrazujący wizerunek dbania o niepełnosprawnych przez rząd.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska