9 z 19
Od 12 lat należy do OSP, ale dopiero od kilku lat, po...
fot. Fot. Archiwum OSP Zubrzyca Dolna

Maksymilian Stanisz. Powiat nowosądecki

Od 12 lat należy do OSP, ale dopiero od kilku lat, po ukończeniu podstawowych kursów i szkoleń, jest pełnowartościowym członkiem ekipy uczestniczącej w większości zdarzeń.

Wcześniej był członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, uczestniczył w wielu zawodach. W tym roku strażacy ochotnicy bardzo często wyjeżdżają do pożarów traw.

Mimo wielkiej akcji uświadamiającej szkodliwość wypalania traw ludzie nie stosują podstawowych zasad bezpieczeństwa i trawy wypalają. Innymi zdarzeniami jakimi zajmuje się OSP to osuwiska ziemi i kamieni. Maksymilian Stanisz ostatnio ukonczył kurs dowódców i czasem dowodzi akcjami. Prywatnie uwielbia jazdę konną oraz sporty zimowe, zwłaszcza narty. (mas)

Maksymilian Stanisz, OSP Muszyna-Folwark (gmina Muszyna)

Aby zagłosować wyślij SMS o treści ST.411 pod nr 72355

10 z 19
Od 15 lat aktywnie działa w straży pożarnej. Jest...
fot. Fot. Archiwum Prywatne

Mariusz Czarny. Powiat Bocheński

Od 15 lat aktywnie działa w straży pożarnej. Jest skarbnikiem i kierowcą-ratownikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie, która należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wraz ze swoją jednostką wielokrotnie w ciągu roku bierze udział w różnych akcjach. Są to zarówno pożary, jak i wypadki drogowe. - Zdarzają się takie sytuacje, że trzeba wszystko inne rzucić na bok i jechać na akcję, ponieważ coś się stało. Zawsze jednak bardzo chętnie pomagam innym- mówi. Jest dumny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, której jest opiekunem. Skupia ona ponad 30 dziewcząt i chłopców, którzy przygotowują się z wielkim zaangażowaniem do zawodów gminnych i powiatowych. (mas)

Mariusz Czarny, OSP Rzezawa (gmina Rzezawa).

Aby zagłosować wyślij SMS o treści ST. 93 pod nr 72355

11 z 19
Przemysław Sowa  działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w...
fot. Fot. Archiwum prywatne

Przemysław Sowa. Powiat Brzeski

Przemysław Sowa działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie od chwili ukończenia 18 roku życia. Wcześnie przez kilka lat należał do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, gdzie zdobywał strażackie doświadczenia i szlifował umiejętności. Nadal wspólnie z kolegami chętnie opiekuje się młodzieżą. Już jako dorosły zdobył prawo jazdy na samochody ciężarowe i jest kierowcą samochodu pożarniczego. Na swoim koncie ma udział w różnych akcjach. Praca w straży mimo tego, że jest dość niebezpieczna i wiąże się z pewnym ryzykiem, bardzo mu się podoba i sprawia mu dużo satysfakcji. - To moja wielka pasja. Nie jest to jednak z całą pewnością prosty zawód - zaznacza Przemysław Sowa, który dodaje, że strażak musi być gotowy do podjęcia działania w każdej sytuacji. (mas)

Przemysław Sowa, OSP Dębno (gmina Dębno).

Aby zagłosować wyślij SMS o treści ST.411 pod nr 72355

12 z 19
To jeden z najbardziej doświadczonych strażaków...
fot. Fot. Archiwum Prywatne

Czesław Mosio. Powiat dąbrowski

To jeden z najbardziej doświadczonych strażaków uczestniczących w naszym plebiscycie. W 2010 roku wygrał rywalizację na etapie powiatowym teraz ma nadzieję na lepszy wynik.

Od 1972 roku należy do OSP. Przed 25 laty został naczelnikiem jednostki i kieruje nia do dziś. Nie wyobraża sobie życia bez udziału w akcjach i uroczystościach. W jego jednostce jest aktywnych 56 strażaków, on sam ma uprawnienia kierowcy-ratownika, często prowadzi wóz bojowy. Jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, dysponuje trzema samochodami.

Czesław Mosio dumny jest z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz, co jest rzadkością - dziecięcej drużyny, która skupia dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. (mas)

Czesław Mosio. OSP Olesno (gmina Olesno).

Aby zagłosować wyślij SMS o treści ST.416 pod nr 72355

Pozostało jeszcze 6 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Kina plenerowe w ramach OFF CAMERA ruszyły! Poznaj program i zobacz zdjęcia

Kina plenerowe w ramach OFF CAMERA ruszyły! Poznaj program i zobacz zdjęcia

Huczne otwarcie nowego sezonu turystycznego na zamku w Rabsztynie

Huczne otwarcie nowego sezonu turystycznego na zamku w Rabsztynie

Byli napadani z bronią w ręku. Trafi do nich Dzwon Nadziei poświęcony w Krakowie

Byli napadani z bronią w ręku. Trafi do nich Dzwon Nadziei poświęcony w Krakowie

Zobacz również

Huczne otwarcie nowego sezonu turystycznego na zamku w Rabsztynie

Huczne otwarcie nowego sezonu turystycznego na zamku w Rabsztynie

Byli napadani z bronią w ręku. Trafi do nich Dzwon Nadziei poświęcony w Krakowie

Byli napadani z bronią w ręku. Trafi do nich Dzwon Nadziei poświęcony w Krakowie