Najlepsi w klasyfikacji drużynowej pistoletu dowolnego: złoto zdobył Wawel Kraków, a brąz Petarda Kraków FB/sekcja strzelecka WKS Wawel
W mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym, które 17-20 czerwca 2021 odbyły się we Wrocławiu, zawodnicy małopolskich klubów wywalczyli kilka medali. Te z najcenniejszego kruszcu zdobyli w konkurencji pistoletu dowolnego Łukasz Czapla (Petarda Kraków) indywidualnie oraz drużyna Wawelu Kraków w składzie: Rafał Blasczok, Krzysztof Świeczkowski i Jerzy Pietrzak.

Łukasz Czapla z pierwszym złotym medale w pistolecie

Czapla w strzeleckim środowisku wyrobił sobie markę jako multimedalista MŚ (8-kronty mistrz globu) i ME w strzelaniu do ruchomej tarczy z karabinu. Później zaczął trenować konkurencje pistoletowe, dołączył do krajowej czołówki, a w miniony weekend wywalczył pierwsze złoto MP w broni krótkiej.

Zresztą podczas czempionatu we Wrocławiu trzykrotnie stawał na podium, oprócz triumfu w pistolecie dowolnym indywidualnie (540 pkt, wyprzedził konkurencję o 6 „oczek”) uzyskał brąz w klubowej drużynie wraz z Mateuszem Czyżem i Grzegorzem Kościelnikiem, a w pneumatycznym był 3. (zwyciężył Tomasz Wawrzonowski z Floty Gdynia). Blisko podium w dowolnym był Kościelnik, zajął 4. miejsce, z takim samym dorobkiem (534) jak dwóch zawodników przed nim.

- To złoto to dla mnie jeszcze większy bodziec do ciężkiej pracy - zaznaczył Czapla. - Teraz dałem z siebie bardzo dużo w okresie przygotowawczym. Trenowałem jeszcze więcej niż wcześniej. Ostatnimi laty po prostu mi się wydawało, że wiem, jak strzelać, a teraz miałem już konkretny plan i wiarę w sukces. Ogromnie cieszy mnie to mistrzostwo Polski oraz postawa i medal całej drużyny. Jeszcze większą radość sprawia mi fakt, że w pistolecie pneumatycznym powalczyłem o brąz w finale.

Dodał: - Mam nadzieję, że władze miasta zobaczą, iż młodziutki klub strzelecki Petarda Kraków, zasługuje by pomóc mu w znalezieniu pomieszczenia na małą strzelnice pneumatyczną. Na razie tułamy się po pięknym Krakowie bez własnego obiektu, trenujemy wszędzie, gdzie ktoś nas przyjmie, a przy tym wygrywamy mistrzostwa Polski i szkolimy dzieci już od 10. roku życia.

Cztery medale strzelców Wawelu Kraków

Na podium MP we Wrocławiu stawali także przedstawiciele Wawelu Kraków. Oprócz wspomnianego złota w drużynie w pistolecie dowolnym, „Wojskowi” mieli srebro w pneumatycznym (wygrał Śląsk Wrocław) startując w składzie: Jakub Czekaj, Blasczok i Pietrzak. Ten ostatni do dwóch krążków w klasyfikacji zespołowej dołożył indywidualne srebro w dowolnym (przegrał z Czaplą). Dorobek klubu uzupełnia tytuł wicemistrzowskim Krzysztofa Sobieraja w karabinie dowolnym w strzelaniu w pozycji leżąc.

Najlepszy indywidualny wynik w MP z ekipy TKS LOK Tarnów to 7. miejsce w karabinie pneumatycznym Izabelli Dudek. Drużyna tego klubu, w składzie były także Olga Wąż i Weronika Bykowska, sklasyfikowana została na 4. pozycji. Taka sama lokata przypadła zespołom w karabinie trzy postawy oraz w karabinie w strzelaniu w pozycji leżąc (to do medalu zabrakło tylko 0,9 pkt).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0