Dożynkowe uroczystości rozpoczęły się od mszy odprawionej w kościele w Siedliskach. Po jej zakończeniu korowód z wieńcami udał się na miejsce imprezy, czyli ogrody przy karczmie "Siedlisko" należącej do Jana Wołocha.
Po oficjalnym otwarciu burmistrz Dariusz Marczewski odebrał chleb od dożynkowych starostów. W tym roku w tej roli wystąpili Urszula Motyka z Jaksic oraz Janusz Soczówka ze Strzeżowa Pierwszego. Starościna wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 40 ha, w którym prowadzona jest hodowla trzody chlewnej oraz uprawa zbóż. Starosta przez ponad 40 lat prowadził gospodarstwo, specjalizujące się w produkcji zwierzęcej i roślinnej.
Prezentacje wieńców rozpoczęli gospodarze, a po nich na scenie wystąpiły delegacje z Bukowskiej Woli, Brzuchani, Dziewięciołów, Nasiechowic, Podleśnej Woli, Pojałowic, Pstroszyc Pierwszych, Pstroszyc Drugich, Sławic, Zagorzyc, Zarogowa, Glinicy, Szczepanowic i Jaksic.
W części muzycznej wystąpiły zespoły Książowiacy, Ekwador oraz gwiazda wieczoru - Classic.
Poziom dzietności na Świecie dramatycznie maleje

- Kiełbasa swojska, pieczona szynka, wędzony boczek prosto od rolnika. Drogo?
- Książ Wielki. Dyrektor Sadowska o strefie gospodarczej: Sprawy idą w dobrym kierunku
- Mieszkać na wsi, ale niedaleko od Krakowa. Ceny działek budowlanych w pow. krakowskim
- Nowe Brzesko z budżetem na 2022 rok. Będzie sporo „wodnych” inwestycji
- Korea, Prusy, Praga. Dziwne nazwy małopolskich wsi [TOP20]