STS z najlepszym bonusem powitalnym na rynku według badania Wyższej Szkoły Bankowej

ARTYKUŁ SPONSOROWANY STS
Robert Wozniak / Polska Press
W rankingu pakietów powitalnych prowadzi firma bukmacherska STS - przed Fortuną i Totalbet. To główny wniosek z badań przeprowadzonych przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu.

W badaniu porównane zostały pakiety powitalne (bonusy powitalne i inne dodatkowe promocje) dla nowo zarejestrowanych klientów w dziesięciu firmach bukmacherskich: STS, Fortuna, Betclic, eWinner, Forbet, LVbet1, Totolotek, PZBuk, Totalbet oraz Etoto. Pod uwagę nie wzięto firmy Milenium, ponieważ spółka w kwietniu tego roku zawiesiła swoją działalność.

Badanie podzielono na dwie części. W pierwszej oszacowano wartość oczekiwaną bonusów, uwzględniając bonusy od depozytu oraz bonusy typu casback, które w niektórych przypadkach stanowią bonus główny.

By sprecyzować wartość oczekiwaną bonusu dla przeciętnego klienta przyjęto, że payout dla wszystkich bukmacherów wynosi 0,95, a marża 5 procent. Uwzględniono też podatek obrotowy (mnożnik 0,88), ale nie uwzględniono podatku dochodowego od wysokich wygranych. Dla rozważań istotne okazało się ustalenie stałej ściśle zdefiniowanej liczby tzw. efektywnych obrotów bonusem.

Z wyceny bonusów głównych (od depozytu) wynika, że najwyższe wartości osiąga firma bukmacherska STS. Przy wpłacie 200 złotych wartość końcowa w STS wynosi 79,6 podczas gdy w Forbet 48,79, a w Etoto 13,22. Z tabeli bonusów typu cashback dowiadujemy się natomiast, że przy kwocie 200 złotych i 3-krotnym obrocie wartość końcowa w STS to 47,79 a w Fortunie 34,59.

W drugiej części badania stworzono ranking pakietów powitalnych za pomocą metod taksonomicznych: sum standaryzowanych. Co ważne, w badaniu wzięto pod uwagę nie tylko bonus od depozytu i cashback, ale również pozostałe promocje dla nowych graczy u poszczególnych bukmacherów.

Z analizy Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu wynika, że na rynku badanych bukmacherów najlepszy pakiet powitalny ma firma STS (miara rozwoju: 0,5572). Na podium plasuje się jeszcze Fortuna (0,4850) oraz Totalbet (0,4732). Tabelę zamykają PZBuk (0,3432), Etoto (0,2555) i Totolotek (0,2200). W metodach tych im wyższa wartość liczbowa miary rozwoju tym wyższy poziom badanego zjawiska. W przypadku badania bonusów bukmacherskich przez analityków WSB wyższa wartość oznacza zatem bardziej atrakcyjny pakiet powitalny.

Więcej informacji na stronie: https://www.sts.pl/pl/bonusy/#/

STS to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych podlega karze. Hazard może uzależniać.

SPORTOWY24.PL - rozmowa z Joanną Fiodorow

Wideo

Materiał oryginalny: STS z najlepszym bonusem powitalnym na rynku według badania Wyższej Szkoły Bankowej - Gol24