Chcesz studiować na renomowanej uczelni, którą ukończyli m.in.: prezydent Krakowa Aleksander Miszalski, była najlepsza polska snowboardzistka, a dzisiejsza europosłanka Jagna Marczułajtis-Walczak, były trener Adama Małysza i wieloletni prezes Polskiego Związku Narciarskiego, a obecny poseł na Sejm RP Apoloniusz Tajner, były zastępca dowódcy strategicznego NATO gen. Mieczysław Bieniek czy znany artysta kabaretowy Marcin Daniec? Masz zamiar kształcić się na uczelni, której dyplomami mogą się poszczycić najlepsi polscy sportowcy – m.in. Agnieszka Radwańska i Kamil Stoch?
Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z bogatą ofertą edukacyjną krakowskiej AWF. Rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2024/2025, która potrwa do 26 lipca.
Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie to jedna z najlepszych uczelni prowadzących badania naukowe oraz kształcenie w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej. Jest to czołowa w Polsce szkoła wyższa, która kształci studentów w sposób profesjonalny, efektywny i nowoczesny.

14 kierunków studiów na trzech wydziałach
AWF na bieżąco dostosowuje swą ofertę dydaktyczną do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Obecnie obejmuje ona 14 kierunków kształcenia na studiach licencjackich (I stopnia) i magisterskich (II stopnia) oraz na jednolitych studiach magisterskich.
Na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu:
wychowanie fizyczne (I i II stopnia),
sport w szkolnym wychowaniu fizycznym (I stopnia),
trener zdrowia i sprawności fizycznej (I stopnia),
wychowanie fizyczne w służbach mundurowych (I stopnia),
kultura fizyczna w służbach mundurowych (II stopnia),
kultura fizyczna osób starszych (II stopnia).
Na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej:
fizjoterapia (jednolite magisterskie),
terapia zajęciowa (I stopnia),
kosmetologia (I i II stopnia).
Na Wydziale Turystyki i Rekreacji:
turystyka i rekreacja (I i II stopnia),
turystyka przygodowa (I stopnia),
zarządzanie rekreacją i rozrywką (I stopnia),
turystyka zdrowotna (II stopnia),
management w organizacjach czasu wolnego (II stopnia).
Rekrutacja na wszystkie kierunki i poziomy studiów odbywa się w formie rejestracji elektronicznej za pomocą systemu IRK: irk.awf.krakow.pl. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej esr.awf.krakow.pl.

W Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie studiuje obecnie prawie 4 tys. osób. Zajęcia dydaktyczne prowadzi wykwalifikowana kadra licząca ok. 280 nauczycieli akademickich.
Warto dołączyć do grona studentów AWF w Krakowie, ponieważ – poza osiągnięciami naukowymi – uczelnia może się również poszczycić wybitnymi wynikami sportowymi swoich studentów i absolwentów, nie tylko w skali krajowej, ale również międzynarodowej. Najlepszym tego przykładem są nazwiska medalistów olimpijskich: skoczka narciarskiego Kamila Stocha, łyżwiarek szybkich Luizy Złotkowskiej i Natalii Czerwonki, szpadzisty Radosława Zawrotniaka czy też czołowej tenisistki świata Agnieszki Radwańskiej. Pracę doktorską obroniła tu również najlepsza polska sportsmenka ostatniego dziesięciolecia, biegaczka narciarska Justyna Kowalczyk.
KS AZS AWF – zdobywają najwyższe laury i ustanawiają rekordy
Godny podkreślenia jest fakt, iż studenci AWF mają możliwość wyczynowego uprawiania sportu w Klubie Sportowym AZS AWF Kraków. W sekcjach: lekkoatletyki, szermierki, wioślarstwa, kajakarstwa slalomowego, gimnastyki sportowej i taekwondo olimpijskiego, sport uprawia blisko 800 sportowców, w tym ok. 500 studentów i absolwentów AWF.

Co roku ok. 300 studentów reprezentuje uczelnię w Akademickich Mistrzostwach Małopolski oraz Akademickich Mistrzostwach Polski, w których krakowska AWF od wielu lat zajmuje czołowe lokaty. O bardzo wysokim poziomie sportowym tych sekcji świadczy również rywalizacja drużynowa, w której akademicy z Krakowa plasują się w ścisłej czołówce krajowej. Reprezentanci KS AZS AWF Kraków oraz niezrzeszeni w Klubie studenci AWF zdobywają medale podczas mistrzostw Polski oraz z powodzeniem reprezentują nasz kraj na mistrzostwach Europy i świata oraz igrzyskach olimpijskich.
Nowoczesna infrastruktura na najwyższym poziomie

Tak dobre wyniki sportowe studentów i absolwentów AWF są możliwe m.in. dzięki temu, że uczelnia może się pochwalić nowoczesną infrastrukturą na najwyższym poziomie.
Studenci i sportowcy mogą korzystać z zespołu krytych pływalni z zapleczem do odnowy biologicznej, wyremontowanego stadionu lekkoatletycznego z bieżnią tartanową, nowoczesnej hali gier sportowych, hali do tenisa ziemnego, profesjonalnej hali gimnastycznej oraz pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Do dyspozycji jest również boisko do siatkówki plażowej, tunel lekkoatletyczny z bieżnią tartanową, ścianka wspinaczkowa i wiele innych obiektów.
Więcej informacji o uczelni oraz o rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 znajduje się na stronie internetowej www.awf.krakow.pl.