https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studniówka 2023. Pięć klas z krakowskiej KOSTKI bawiło się na swoim balu przedmaturalnym

Małgorzata Mrowiec
Pięć klas z krakowskiej KOSTKI
Pięć klas z krakowskiej KOSTKI Oskar Nowak
W hotelu Vinnica w Sygneczowie koło Wieliczki odbyła się studniówka krakowskiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Jezuitów im. św. Stanisława Kostki. Na przedmaturalnym balu bawiło się prawie 200 osób, w tym tegoroczni maturzyści - z pięciu klas - z osobami towarzyszącymi (ok. 170 osób) oraz nauczyciele.

Ten wyjątkowy bal tegorocznych maturzystów z KOSTKI rozpoczął się o godzinie 19 w sobotę, 21 stycznia. Po oficjalnym powitaniu odtańczono studniówkowego poloneza. Potem była kolacja, zdjęcia grupowe, a także m.in. część artystyczna oraz, oczywiście, wielogodzinna zabawa, zaplanowana do godz. 5 nad ranem.

KOSTKA to szkoła, która działa od 2012 roku na krakowskim osiedlu Na Kozłówce (w ubiegłym roku świętowała jubileusz swojego 10-lecia), a powstała na prośbę środowiska lokalnego. Jest jedną z kilkuset tysięcy szkół prowadzonych przez Towarzystwo Jezusowe (jezuitów) na całym świecie.

"Wszystko ma swój początek w decyzji władz miasta Krakowa w sprawie likwidacji jednego z krakowskich gimnazjum. Widmo likwidacji szkoły sprawiło, że społeczność lokalna, chcąc ratować jedyną szkołę na osiedlu, poprosiła jezuitów o jej poprowadzenie" - czytamy na stronie internetowej KOSTKI. Najpierw, w 2012 r., zostało otwarte KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów, które obrało za swojego patrona św. Stanisława Kostkę, jezuitę, patrona młodzieży. W wyniku reformy systemu oświaty w 2017 roku szkoła została przekształcona w liceum, które kontynuuje i rozwija misję zapoczątkowaną w gimnazjum.

Jak bawili się uczniowie KOSTKI na studniówce w Sygneczowie? Zobacz naszą fotorelację.

Nowe wagony w PKP Intercity

od 16 lat
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Rusek
Moim zdaniem, liceów ogólnokształcących jest w Krakowie zbyt dużo (powinno być max. 20, wliczając w to Nową Hutę, a w Krakowie w ścisłym tego słowa znaczeniu, czyi bez Nowej Huty - do 15). Tymczasem w mieście jest powyżej 40. Lepiej, by było więcej techników i szkół branżowych, czyli szkół dających ZAWÓD.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska