
Katarzyna Bonda
Królowa polskiego kryminału. Każda powieść Bondy to bestseller. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią ''Sprawa Niny Frank''. W tej powieści po raz pierwszy w polskich kryminałach pojawia się postać psychologa policyjnego.
Wspólnie z Bogdanem Lachem napisała dwie książki non-fiction: ''Zbrodnia niedoskonała'' i ''Motyw ukryty. Z archiwum profilera''.
W świecie polskich współczesnych powieści kryminalnych Bonda jest królową. Jeśli ktoś mógłby powiedzieć, że z pisania można żyć, to z pewnością byłaby to Bonda.

Remigiusz Mróz
Remigiusz Mróz okupuje listę najlepiej sprzedających się polskich pisarzy na przemian z Blanką Lipińską. O ile w opisach krępowania rąk przed seksem z ukochanym nie widzimy zbyt wielkiej wartości ani literackiej ani erotycznej, dzieła Blanki Lipińskiej pozostawiamy w spokoju, za to Mroza wspomnieć warto, jeśli towarzystwo kryminalne. Prawnik z wykształcenia, pisarz z powołania. Przez jakiś czas stanowili tandem pisarsko-towarzyski z Katarzyną Bondą.
Według tygodnika ''Wprost'' był najlepiej zarabiającym pisarzem w Polsce w 2019 roku.
Ogromną popularność przyniósł mu, publikowany od 2015 roku i liczący obecnie 11 tomów, cykl z prawniczką Joanną Chyłką, którego trzy pierwsze części doczekały się ekranizacji.
Najnowsze powieści Mroza: ''Lot 202'' i ''Osiedle RZNiW'', oczywiście, królują na listach bestsellerów.
Przy okazji Remigiusz Mróz jest także doktorem prawa. I naprawdę, nie wiadomo, kiedy on te wszystkie opasłe tomy pisze.

Jakub Żulczyk
Jakub Żulczyk pokoleniowo plasuje się w tym samym rejonie co Masłowska. Jego zanurzona w popkulturze proza to historie młodych ludzi, generacji, o której mówiono, że jest skrzywdzona przez kapitalizm.
Literacki debiut Jakuba Żulczyka to książka "Zrób mi jakąś krzywdę... czyli wszystkie gry video są o miłości" z 2006 roku. To historia o studencie prawa, który zabiera w podróż 15-letnią dziewczynę uzależnioną od gier. Historia miłosna XXI wieku. A sam autor mówił o swoich bohaterach: "Bonnie i Clyde'm dla ubogich".
W 2019 r. ukazała się najnowsza powieść Jakuba Żulczyka "Czarne słońce", jak mówi pisarz, to jego głos w sprawie tego, co dzieje się teraz w Polsce.
Żulczyk jest też autorem scenariuszy seriali "Belfer" i "Ślepnąc od świateł".