Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Uroczystości Święta Niepodległości w Oświęcimiu
Przemarsz ulicami Starego Miasta poprzedziła msza św. za Ojczyznę odprawiona w sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

Biało-czerwoną kolumnę tradycyjnie w Oświęcimiu otwierała 20-metrowa flaga niesiona przez młodzież i dzieci z pomocą rodziców. Przedstawiciele samorządów miasta, gminy i powiatu złożyli kwiaty na Pomniku Niepodległości przy ul. Dąbrowskiego.

Główna część patriotycznej manifestacji odbyła się na placu Kościuszki. Tutaj został odegrany i odśpiewany wspólnie Mazurek Dąbrowskiego oraz wciągnięto flagę na maszt.

W przemówieniu prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podkreślił, że biało-czerwone barwy łączą Polaków. - Biało-czerwona jest nasza parada, biało-czerwone serca i myśli. To kolor, który nas łączy - powiedział.

Przypomniał, że polska droga do wolności była długa i dramatyczna, a ceną - obficie przelana krew kilku pokoleń Polaków. - Data 11 listopada 1918 roku pokazuje narodową wiarę w zwycięstwo oraz to, że jako naród nigdy nie poddaliśmy się - zauważył prezydent.

W uroczystościach obok przedstawicieli władz samorządowych wzięły udział m.in. kompania 11. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej, delegacje szkół, instytucji, placówek oraz rzesze oświęcimian.








Więcej zdjęć:
Bądź na bieżąco i obserwuj
- VeloSkawa połączy powiat oświęcimski z wadowickim. Powstaje nowy odcinek trasy
- Nowa trasa na południe Europy coraz bliżej finału. Już teraz robi ogromne wrażenie!
- Efekt mocy otwartych serc podczas 10. Meczu Charytatywnego to ponad 111 tys. zł!
- Historia w Chełmku zatoczyła koło. Tak kiedyś wyglądał kompleks na stawach
- Wielka feta z okazji zdobycia Superpucharu. Tak świętowali kibice w Oświęcimiu
- Sanktuarium św. Jana Kantego w Kętach. Pierwsze takie w Polsce i na świecie
