https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święto tatrzańskiej policji przerwała burza i intensywne opady deszczu

Marcin Szkodzinski
Powiatowy Dzień Policjanta w Poroninie
Powiatowy Dzień Policjanta w Poroninie Marcin Szkodziński
105. rocznica powstania Państwowej Policji w powiecie tatrzańskim świętowana była w Poroninie na placu przed plenerową sceną. Niestety tuż po rozpoczęciu uroczystość została przerwana przez niesprzyjającą pogodę. Uroczystości zostały dokończone w sali Gminnego Ośrodka Kultury.

Powiatowe uroczystości tatrzańskiej policji rozpoczęły się od odśpiewania Hymnu Polski i wciągnięcia na maszt biało-czerwonej flagi. Przybyłych gości wśród których byli przedstawiciele innych służb mundurowych z powiatu tatrzańskiego, samorządowcy, a także I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie - inspektor Maciej Kubiak. Przemówienie zostało przerwane nagłą burzą, która przyniosła wyładowania atmosferyczne i intensywne opady deszczu oraz gradu, którym towarzyszyły silne podmuchy wiatru.

Po chwili przerwy funkcjonariusze oraz przybyli goście udali się do sali Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie wręczono policjantkom i policjantom awanse i odznaczenia. Podczas przemówień przedstawiciele samorządów podkreślali jak ważna, a zarazem ciężka jest praca funkcjonariuszy policji w turystycznym regionie.

Wójt Poronin - Anita Żegleń, życzyła policjantom i policjantkom zadowolenia z pracy, aby stała się ona ich pasją, bo ona rodzi doskonałość. Dzięki temu służba będzie bezpieczniejsza dla policjantów i dla wszystkich mieszkańców regionu.

W uroczystościach Dnia Policjanta wraz z odznaczonymi funkcjonariuszami udział wzięły także ich rodziny. Przybyłe na plac w Poroninie pozostałe służby mundurowe przygotowały wystawy sprzętu.

Śmiertelny wypadek na Rysach

Śmiertelny wypadek na Rysach. Tragiczny finał nocnych poszuk...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska