Szczęsny nie dał się pokonać z karnego

W pierwszym meczu 23. kolejki ligi włoskiej, Roma wygrała we wtorek na boisku Sassuolo 2:0.

W bramce rzymian bardzo dobrze spisywał się Wojciech Szczęsny, który obronił sześć strzałów rywali i nie dał się pokonać z rzutu karnego (przy stanie 1:0 egzekwował go Domenico Berardi, ale po jego uderzeniu piłka musnęła poprzeczkę i poleciała nad bramkę).

Szczęsny rozegrał całe spotkanie. Piąte w tym sezonie ligowym, w którym udało mu się zachować czyste konto. Obronił strzał m.in. Nicoli Sansone'a, ratując swoją drużynę przed utratą wyrównującego gola.

Bramki dla Romy zdobyli strzałem zza pola karnego Mohamed Salah w 11 minucie i po kontrze Stephan El Shaarawy w 4 minucie doliczonego czasu gry. Ten ostatni uzyskał drugą bramkę w swym drugiem występie w barwach rzymskiego zespołu, do którego przeszedł pod koniec stycznia (był wypożyczony z Milanu do Monaco).

Czołówka tabeli: Napoli (50 pkt), Juventus (48), Fiorentina (42), Roma (41), Inter (41), Milan (36).

Materiał oryginalny: Szczęsny nie dał się pokonać z karnego - Dziennik Polski