Szczucin. Pijana nauczycielka z przedszkola zapłaci 2...

  Szczucin. Pijana nauczycielka z przedszkola zapłaci 2 tysiące złotych grzywny

  Zdjęcie autora materiału
  Robert Gąsiorek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Szczucin. Pijana nauczycielka z przedszkola zapłaci 2 tysiące złotych grzywny

  ©Archiwum

  Sąd Okręgowy w Tarnowie złagodził wyrok dla Beaty P., która będąc pod wpływem blisko 3 promili alkoholu opiekowała się dziećmi w przedszkolu w Szczucinie. Kobieta została skazana jedynie za wykroczenie.
  Szczucin. Pijana nauczycielka z przedszkola zapłaci 2 tysiące złotych grzywny

  ©Archiwum

  W kwietniu tego roku Beata P. usłyszała w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok . Temida uznała wtedy, że swoim zachowaniem naraziła na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia osiemnaścioro dzieci, którymi się opiekowała.

  Do sytuacji doszło w październiku 2016 roku. Jeden z rodziców, który rano odprowadzał swoją pociechę do placówki, zauważył dziwne zachowanie przedszkolanki. Podejrzewając, że może ona być pod wpływem alkoholu, zgłosił sprawę dyrektorce placówki.

  Ta nakazała Beacie P. zostawić dzieci i udać się do innego pomieszczenia. Po chwili zobaczyła, że chwiejąca się na nogach podwładna pospiesznie opuszcza placówkę. Dyrektorka pobiegła za kobietą i ją zatrzymała. Na miejsce wezwała też policję. Mundurowi sprawdzili trzeźwość kobiety. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miała 2,8 promila alkoholu.

  Przedszkolanka podczas procesu przekonywała jednak, że nie naraziła dzieci na niebezpieczeństwo i odwołała się od wyroku pierwszej instancji.

  Tarnowski sąd przyznał jej rację i zmienił kwalifikację czynu z przestępstwa na wykroczenie, dotyczące pełnienia obowiązków po spożyciu alkoholu. - Zachowanie oskarżonej krytycznego dnia było zachowaniem niegodnym nauczyciela, zachowaniem bezprawnym i karygodnym. Nie było jednak bezpośredniego niebezpieczeństwa, ten stan nietrzeźwości nie miał żadnego wpływu na kwestię opieki nad tymi dziećmi w tym momencie. W tym czasie dzieci rysowały, bawiły się klockami, zatem z tą sytuacją nie wiązało się bezpośrednie narażenie na utratę życia lub na ciężki uszczerbek na zdrowiu - zaznacza Tomasz Kozioł z Sądu Okręgowego w Tarnowie.

  Prawomocny wyrok dla przedszkolanki to grzywna w wysokości 2 tys. zł.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Dowód rejestracyjny i OC zostaw w domu - zmiany w przepisach


  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Masakra

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Masakra!! Co się dzieje w tym kraju, z tymi sądami. Niewinnym dają wyroki, morderców i innych wypuszczają. Brak słów...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Paranoja

  frsg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Od więzienia zeszli do uniewinnienia. Powinna wylecieć z roboty i dostać zakaz pracy w placówkach naukowych, tymczasem po zapłacie 2 tysięcy wraca do roboty. Po co w ogóle sąd, powinna się tym...rozwiń całość

  Od więzienia zeszli do uniewinnienia. Powinna wylecieć z roboty i dostać zakaz pracy w placówkach naukowych, tymczasem po zapłacie 2 tysięcy wraca do roboty. Po co w ogóle sąd, powinna się tym zająć dyrektorka, ewentualnie komisja dyscyplinarna MEN, a te nietomne urzędasy nie potrafią podjąć żadnej decyzji, wyręcza ich kasta sędziowska która sama nie wie co robi. I przywrócili pijaną i nieodpowiedzialną babę z powrotem do przedszkola (bo trzeba być nietomnym żeby w takim stanie przyjść do pracy z małymi dziećmi zamiast zgłosić niedyspozycję).zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Egzamin gimnazjalny - jak się do niego przygotować?

  Egzamin gimnazjalny - jak się do niego przygotować?

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej"! [GŁOSOWANIE]

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych!

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?