W programie przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Ministerstwem Obrony Narodowej będzie mógł wziąć udział każdy student tarnowskiej uczelni. Szkolenie wojskowe obejmować będzie teorię oraz praktykę. Zajęcia z wiedzy o wojsku i wojskowości odbywać się będą w murach PWSZ, natomiast ćwiczenia, w jednostkach wojskowych, centrach i ośrodkach szkolenia wojskowego.
- Szkolenie teoretyczne obejmuje 30 godzin lekcyjnych zajęć, a praktyczne 22 dni spędzone na poligonie. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a za wakacyjny poligon każdy uczestnik otrzyma około dwóch tysiący złotych - wyjaśnia por. rezerwy, dr inż. Sebastian Bielecki, dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ. Po zaliczeniu obu części, studenci otrzymają stopień szeregowego rezerwy oraz świadectwo ukończenia kursu wojskowego.
- To bardzo przydatny dokument, który może być dużym atutem w przypadku rekrutacji do pracy w służbach mundurowych, czy jednostkach administracji bezpieczeństwa wewnętrznego- zaznacza dr Bielecki.
Dla studentów możliwy będzie również drugi etap szkolenia praktycznego, po którym uzyskają stopień podoficera rezerwy.
WIDEO: Czy produkcja żywności bez pestycydów jest możliwa?
Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
Follow https://twitter.com/gaz_krakowska