- Scenariusz ćwiczeń w ramach programu podstawowego przygotowany jest specjalnie dla ludzi, którzy nie mieli do czynienia ze służbą wojskową: czołganie, transport skrzynek z amunicją, skryte poruszanie się w lesie, praca na mapie i busoli, ratownictwo pola walki oraz podstawowe zajęcia z taktyki – mówił podczas wcielenia oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Adam Trębacz.
Wojska Obrony Terytorialnej to szansa nabycia nowych umiejętności
Rekruci uczą się również obsługi broni oraz uczestniczą w profesjonalnych zajęciach ze strzelania. Z kolei osoby, które posiadają doświadczenie wojskowe, wezmą udział w bardziej zaawansowanym programie szkoleniowym.
W 11 MBOT przekonują, że służba w WOT to szansa do nabycia nowych umiejętności, skorzystania z unikatowego szkolenia z uczestnikami misji zagranicznych i byłymi żołnierzami wojsk specjalnych. To także okazji do nabycia nowych znajomości z rówieśnikami.
- Szkolenia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko osób młodych, ale także i starszych, którzy widzą w tym okazję do rozwoju osobistego i zawodowego. Jest to również szansa na zdobycie unikalnych doświadczeń oraz wzmocnienie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za bezpieczeństwo narodowe - podkreślają w 11 MBOT.
Jak wstąpić do małopolskich terytorialsów?
Po ukończeniu szkolenia podstawowego i zdaniu egzaminu - pętli taktycznej żołnierze złożą przysięgę wojskową w towarzystwie swoich rodzin i znajomych oraz kolegów ze szkolenia w sobotę 5 kwietnia na terenie Kopalni Soli w Wieliczce.
Kto chce wstąpić do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej powinien się skontaktować z rekruterem https://rekruterzy.terytorialsiwp.mil.pl/. Wniosek o powołanie można złożyć bezpośrednio w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawne WKU).
Kolejny termin na szkolenie podstawowe i wyrównawcze dla kandydatów rozpocznie się 9 maja.
