Ranking przeprowadzany jest w oparciu o ocenę podzieloną na trzy grupy tematyczne: zarządzanie, opieka medyczna i jakość. W kategorii zarządzanie oceniane są: zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. Na ocenę opieki medycznej składa się aż pięć obszarów: blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa, oraz personel i jego kwalifikacje. Jakość oceniano w następujących zakresach: jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg.
- W rankingu przodowały szpitale, które nie boją się odważnych decyzji, a ze swoimi działaniami wychodzą poza teren lecznicy. Szpital w Chrzanowie ma charakter ponad powiatowy
- podkreśla Alicja Dobranowska, zastępca dyrektora szpitala.
Chrzanowski szpital doceniony został za inwestycje m.in. za remont Szpitalnego Oddziału Ratowniczego, oddziału i bloku porodowego oraz niebawem ruszający remont neonatologii oraz pediatrii. Doceniono również inwestycje w zakup nowego sprzętu, ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników i umiejętne pozyskiwanie funduszy zewnętrznych.
- To codzienna mrówcza praca, która nie jest widoczna dla pacjenta, ale jej efekty są zauważalne. Szpital po trzyletniej przerwie uzyskał akredytację Centrum Monitorowania Jakości - mówi Alicja Dobranowska.
- To dla nas wielki wyróżnienie, które jest zasługą nie pojedynczych osób, a całego zespołu pracowników. Mimo trudnej sytuacji finansowej szpitala jego pracownikom nie brakuje zaangażowania. Panuje to na prawdę dobra atmosfera
- mówi Artur Baranowski, dyrektor szpitala.
Zadłużenie chrzanowskiego szpitala wynosi ok. 6,5 mln zł. Wdrożono jego program naprawczy.
WIDEO: Krótki wywiad
- Tak handlowano kiedyś w Oświęcimiu
- Lokatorzy odebrali klucze do mieszkań. Zobaczcie, jak wyglądają
- Wigilia mieszkańców Olkusza [ZDJĘCIA, FILM]
- Co warto wiedzieć o karpiu, zanim trafi na nasze stoły
- Oświęcim. Dawna rzeźnia miejska znika z powierzchni ziemi
- 3,5 sekundy i nie ma gigantycznego komina elektrowni
