Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szukajcie pomysłów! Konkurs na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe odbędzie się w sieci

Julia Kalęba
Julia Kalęba
09.04.2017 krakowemausowe drzewko konkurs muzeum miasto krakown/z:fot: adam wojnar/polska press/gazeta krakowska
09.04.2017 krakowemausowe drzewko konkurs muzeum miasto krakown/z:fot: adam wojnar/polska press/gazeta krakowska Fot: Adam Wojnar/Polska Press
Muzeum Krakowa postanowiło połączyć tradycję z nowoczesnością i zorganizować 7. edycję Konkursu na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe - tym razem nie w Domu Zwierzynieckim, lecz na jego kanałach w mediach społecznościowych.

Siódma edycja Konkursu na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe będzie wyjątkowa nie tylko dlatego, że zostanie zrealizowana pomimo niesprzyjających warunków i trudności w organizacji jakichkolwiek wydarzeń, ale również z tego powodu, że po raz pierwszy konkurs ten odbędzie się w sieci.
- Wiele osób wyraziło wielki żal na wieść, że tegoroczny Konkurs na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe nie odbędzie się, a przecież drzewka życia sprzedawane na Emausie to symbol nadziei, odrodzenia i wiosny. Symbol tak bardzo nam obecnie potrzebny! Dlatego słuchając głosów krakowian, wszystkich miłośników rękodzieła oraz fanów Domu Zwierzynieckiego, postanowiliśmy przenieść Konkurs na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe do Internetu – poinformowała Kinga Śliwa w imieniu Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Konkurs polegający na własnoręcznym wykonaniu drzewka trwa do 4 kwietnia, do godz. 12. Zgłoszone prace powinny nawiązywać do symboliki i formy drzewka życia - gałązki z listkami zwieńczonej ptakiem - i mogą być wykonane w dowolnej technice oraz z dowolnych materiałów. - Korzystając z tego, że wszyscy stosujemy się do hasła #zostanwdomuopowiedzkrakow i prawdopodobnie każdy ma trochę więcej czasu, zabieramy się do pracy i tworzymy w swoich domach drzewko życia. Codziennie na facebookowym profilu Domu Zwierzynieckiego pojawi się dawka wiadomości o tym, skąd się wzięło drzewko życia, jaka jest jego symbolika, jak wyglądało kiedyś, a jak może wyglądać teraz oraz w jaki sposób można je wykonać – informuje Muzeum Krakowa, zachęcając przede wszystkim do oddania wodzy fantazji i własnej kreatywności oraz talentowi.

Uczestnicy konkursu powinni przesłać jedno zdjęcie drzewka, podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem wykonującego na adres: [email protected], a w tytule e-maila wpisać "Drzewko na konkurs". Organizatorzy podkreślają, że poza pracą konkursową na zdjęciu nie mogą być widoczne żadne osoby ani zwierzęta. Wymagane jest również dołączenie oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych, które można znaleźć w regulaminie konkursu na stronie internetowej Domu Zwierzynieckiego, a uczestnicy poniżej 16 roku potrzebują również zgody na udział w konkursie od swoich opiekunów.

Wszystkie przesłane zdjęcia zostaną opublikowane w formie albumu na facebookowej stronie Domu Zwierzynieckiego (www.facebook.com/DomZwierzyniecki/), gdzie każdy będzie mógł oddać głos na wybrane, ulubione drzewko poprzez reakcję na wybrane zdjęcie – w formie „lajka” albo serduszka. Głosowanie ruszy 5 kwietnia o północy i potrwa aż do 12 kwietnia. Do jego zakończenia prace pozostaną anonimowe. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w samo południe następnego dnia, 13 kwietnia. Na trzy pierwsze miejsca czekają nagrody.

Jak zwykle prace będzie można podziwiać na pokonkursowej wystawie, tym razem nie w Domu Zwierzynieckim, ale na jego kanałach internetowych.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska