
Pojazdy Żmija
Pierwsze pojazdy Żmija trafiają do żołnierzy Wojska Polskiego – w pierwszej kolejności do tych żołnierzy, którzy wykonują zadania na granicy. W sumie wojsko otrzyma 118 pojazdów.
Pierwsza partia pojazdów została dostarczona w grudniu 2021 r. i trafiła na wyposażenie: 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego (18 pojazdów), 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego (5 pojazdów) oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (2 pojazdy).
Dostawy pojazdów są efektem umowy zawartej z Polskim Holdingiem Obronnym oraz firmą Concept z września 2017 r.

Moździerze RAK
21. Brygada Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, 17. Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza, 15. Brygada Zmechanizowana z Giżycka i 12. Brygada Zmechanizowana ze Szczecina to brygady, które otrzymały już moździerze „RAK”.
Zawarty przez resort obrony narodowej z Hutą Stalowa Wola kontrakt na dostawę 64 automatycznych 120 mm moździerzy „RAK” na podwoziu KTO Rosomak i 32 wozów dowodzenia to wydatek blisko 1 mld zł.
W skład każdego modułu ogniowego wchodzi: 8 moździerzy „RAK” na podwoziu kołowym KTO Rosomak oraz 4 artyleryjskie wozy dowodzenia.

Samoloty Bielik
Siły Zbrojne RP otrzymają dodatkowe samoloty szkoleniowe M-346 Bielik. Dzięki temu Siły Powietrzne będą posiadać do końca października 2022 roku 16 samolotów M-346.

Moździerze LMP-2017
Wojska Obrony Terytorialnej i Wojska Lądowe otrzymają 780 polskich moździerzy LMP-2017. Podpisana z Zakładami Mechanicznymi z Tarnowa umowa opiewająca na kwotę ponad 31 mln zł przewiduje dostawę sprzętu do końca 2022 roku.
Lekkie Moździerze Piechoty LMP-2017 znajdą się m. in. na wyposażeniu każdej kompanii lekkiej piechoty WOT. Będą wykorzystywane nie tylko z amunicją bojową i szkolną, ale też oświetlającą przy wsparciu działań z zakresu zarządzania kryzysowego, czy też akcji poszukiwawczych.