Tarnovia zaczęła rundę wiosenną. Najważniejsze, że gra dalej [ZDJĘCIA: Sportis - Tarnovia]

Sportis KKP Bydgoszcz - Tarnovia (czarne stroje)
Sportis KKP Bydgoszcz - Tarnovia (czarne stroje) Tomasz Czachorowski/Polska Press
Piłkarki Tarnovii rozpoczęły rundę wiosenną ekstraligi od porażki 0:3 w Bydgoszczy ze Sportisem KKP. Ale większe znaczenie od wyniku ma fakt, że tarnowianki w ogóle pozostały w grze, ze będą w tej rundzie kontynuować występy. - Tak, to jest ważne dla dziewczyn, dla całej drużyny - przyznaje trener Jacek Bobro. ZDJĘCIA Z MECZU SPORTIS KKP - TARNOVIA >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Przypomnijmy: w grudniu zarząd Tarnovii poinformował, że ze względu na problemy finansowe wycofa z rozgrywek zespół, który pół roku wcześniej wywalczył awans do ekstraligi. Mimo takich sygnałów drużyna nie zaprzestała działalności, a w lutym klub ogłosił, że będzie grać dalej. - Mamy informację, że dokończymy ten sezon. Staramy się walczyć o utrzymanie - mówi szkoleniowiec Tarnovii.

II liga kobiet. Najlepsze strzelczynie po rundzie jesiennej....

Rundę rewanżową tarnowianki zaczęły w osłabionym składzie. Nie tylko dlatego, że zimą Agnieszka Derus odeszła do AZS UJ Kraków. - Widać jej brak, zwłaszcza że w tym wczorajszym meczu zabrakło i Julii Szostak i Klaudii Kubaszek, które są kontuzjowane po Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu. Niestety, nie pojechała z nami też Ola Pleban, z powodu choroby. Mieliśmy tak naprawdę spore braki - analizuje trener Bobro.

Dodaje: - Rozpoczęliśmy mecz dość spokojnie, ani nie daliśmy się wciągnąć na połowę rywalek, ani za bardzo się wycofać. Myślę, że ta samobójcza bramka trochę nas przytłumiła.

Najlepsze strzelczynie III ligi po rundzie jesiennej. Liderk...

Tarnowianki przegrywały od 19 minuty, po niefortunnej interwencji. Sportis podwyższył wynik w 56 minucie, po rzucie wolnym, bardzo dobrze wykonanym przez Paulinę Oleksiak. Potem padł jeszcze jeden gol.

W tabeli Tarnovia zajmuje przedostatnie miejsce, po 12 spotkaniach ma w dorobku 9 punktów. Teraz przed nią mecz z kandydatem do mistrzostwa - UKS SMS w Łodzi, w sobotę 12 marca na wyjeździe.

- Mam nadzieję, żę w tym tygodniu do treningów przystąpi Klaudia Kubaszek, od Oli Pleban mam informację, że już dzisiaj będzie na treningu. Natomiast Julia Szostak ma mieć trzy tygodnie przerwy - informuje trener.

Sportis KKP Bydgoszcz - Tarnovia 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Drwal 19 samob., 2:0 Oleksiak 56, 3:0 Witczak 75.
Sportis: Rosińska - Andrzejewska, Sokołowska, Majda (66 Sobczyk), Helińska, Stasiak (75 Klepacka), Witczak (84 Krysiak), Oleksiak (78 Świątek), Glinka, Piechocka (80 Paduch), Sudyk.
Tarnovia: Syrek - Porada, Piwowarczyk, Wałaszek (65 Skrzyniarz), Kusion, Trytek (89 Michałek), Krawczyk (85 Wzorek), Dudziak, Gębica, Drwal, Białoszewska.