WIDEO: Samochody używane. Wiemy, na które marki trzeba najbardziej uważać. Sprawdź
Źródło: TVN Turbo/xnews
Budowa tarasu była jedną z głównych atrakcji zgłoszonego do BO projektu rozbudowy Parku Westerplatte. Z propozycją usytuowania platformy w tym miejscu wyszli sami mieszkańcy. Projekt poparło w sumie 615 osób, co dało mu czwarte miejsce w ubiegłorocznym głosowaniu.
- Głosowałam na ten projekt, ale byłam święcie przekonana, że efekt końcowy będzie bardziej estetyczny, że ten beton nie będzie aż tak raził po oczach - mówi mieszkanka osiedla.
Podobne opinie wyraża wiele innych osób, z którymi rozmawialiśmy. Niektórzy dodają wręcz, że spodziewali się wieży widokowej, podobnej do tej, która stoi na Brzance czy w Dąbrówce Szczepanowskiej.
Tarnowski taras widokowy ma kształt koła, wkomponowany jest w stromą skarpę zbocza na szczycie parku. Umieszczone są na nim półkoliste ławki, również wykonane z betonu i drewna, a przed upadkiem z kilkumetrowej konstrukcji zabezpieczają metalowe barierki. Na taras można bezpośrednio wejść lub wjechać z poprowadzonej górą wzniesienia alejki.
- Projekt platformy widokowej był konsultowany cały czas z radą osiedla. Nikt nie może zarzucić nam, że zostało coś zrobione nie tak, jak było to zaplanowane i ustalone - tłumaczy Stefan Piotrowski, który kieruje pracami Referatu Gospodarki Komunalnej w tarnowskim magistracie.
W ramach zwycięskiego projektu w parku Westerplatte powstanie jeszcze siłownia plenerowa ze stolikami do gry w szachy. Uzupełnione zostanie również oświetlenie przy alejkach, oraz pojawią się dodatkowe nasadzenia drzew i krzewów. Betonową ścianę przysłonić mają rośliny pnące, które zasadzone zostaną wokół tarasu. Dodatkowo platforma ma być iluminowana. Jej budowa pochłonęła w sumie 140 tys. złotych.
- Obecnie może i faktycznie nie wszystkim się ta budowla podoba, ale z czasem opatrzy się i ci, którzy obecnie krytykują ją zmienią zdanie i będą tutaj chętnie przychodzić i spędzać czas z bliskimi. Widoki stąd roztaczają się naprawdę niesamowite, nie tylko na całe miasto, ale - przy ładnej pogodzie - również na Tatry - mówi Jerzy Zgłobica, przewodniczy Rady Osiedla Westerplatte, która zgłosiła projekt do BO. Ma nadzieję, że taras i sam park będą dużą atrakcją nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale całego miasta. Tłumaczy, że ustawienie wieży widokowej w tym miejscu nie wchodziło w grę, gdyż taki obiekt kłóciłby się z okolicznymi blokami. - Szkoda, że ci którzy teraz tak nas krytykują za ten taras, wcześniej nie wzięli udziału w konsultacjach i wtedy nie zgłosili swoich uwag. Teraz, jak już platforma powstała to jest już za późno na modyfikacje. Przecież tego nie zburzymy! - dodaje.
Poza urządzaniem parku Westerplatte obecnie trwają prace również przy innych zwycięskich projektach z poprzednich edycji tarnowskiego BO. Po południowej stronie pałacu Sanguszków w Gumniskach modernizowana jest fontanna, a na Terlikówce rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa placu zabaw. Miasto przymierza się też do ogłoszenia przetargu, który wyłoni wykonawcę zagospodarowania dawnego amfiteatru na Górze św. Marcina i budowę w jego miejscu tężni solankowej. Z powodu problemów proceduralnych i dodatkowych, wysokich kosztów mało prawdopodobna jest realizacja plaży nad Wątokiem.
- Tarnów z lotu ptaka jest przepiękny! [ZDJĘCIA]
- Tarnowscy "mistrzowie parkowania" w akcji [ZDJĘCIA]
- Najlepiej oceniane salony fryzjerskie w Tarnowie według opinii w Google
- Gdzie w Tarnowie kursanci najczęściej oblewają egzaminy na prawo jazdy [TOP 10 LOKALIZACJI]
- Wiktoria swą urodą czaruje nie tylko fanów żużla [ZDJĘCIA]
