FLESZ - Turystyka kosmiczna nie taka kolorowa
Program przeciwko grypie jest realizowany w Tarnowie już od 13 lat. W tym czasie skorzystało z niego 18 tysięcy mieszkańców i przeznaczono na jego realizację ponad 546 tysięcy złotych. Początkowo obejmował osoby, które ukończyły 65 rok życia. Od zeszłego roku wprowadzono jednak zmiany, wedle których zaszczepić mogą się już mieszkańcy Tarnowa mający co najmniej 60 lat.
W tym roku przygotowano 60 tys. złotych z miejskiego budżetu na szczepienia zapobiegające grypie, z których może skorzystać 1330 osób. Będą one dostępne w pięciu przychodniach, z którym miasto ma podpisaną umowę : Mościckie Centrum Medyczne oraz Miejskie Przychodnie Lekarskie nr: II, III, IV i V. .
- Czekamy na dostarczenie szczepionek od producenta – mówi Wiesław Izworski, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Tarnowa. Powinny one znaleźć się w przychodniach w najbliższym czasie.
Rekordowym pod względem szczepień okazał się ubiegły rok. Wówczas na szczepienia miasto przeznaczyło blisko 100 tys. zł, a z programu skorzystało 2361 osób. - Otrzymaliśmy wówczas dofinansowanie (40 tys. zł) z NFZ – tłumaczy Wiesław Izworski. W tym roku jednak fundusz wycofał się z programu.
Konkurs „Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy” zorganizowała fundacja „Nadzieja dla Zdrowia”. W tegorocznej edycji oprócz Tarnowa wśród wyróżnionych znalazły się m.in. takie miasta jak Wadowice oraz Mysłowice. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Statuetkę odebrali Wiesław Izworski, dyrektor Wydziału Zdrowia magistratu oraz Krystyna Mierzejewska, lekarka i radna tarnowskiej Rady Miejskiej
- Tarnów w latach 90. Aż trudno uwierzyć, że tak wyglądał!
- Gdzie w Tarnowie kursanci najczęściej oblewają egzaminy na prawo jazdy [TOP 10 LOKALIZACJI]
- Wiktoria swą urodą czaruje nie tylko fanów żużla [ZDJĘCIA]
- Wysyp grzybów w lasach regionu tarnowskiego trwa [ZDJECIA]
- Tarnów. Znani absolwenci naszych liceów [GALERIA]
