Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Wiesław Rajski rezygnuje z posady doradcy prezydenta. Pogrążyły go składki ZUS

Paweł Chwał
Wiesław Rajski
Wiesław Rajski Michał Gąciarz
Wiesław Rajski - doradca prezydenta Tarnowa do spraw inteligentnych specjalizacji, zrezygnował wczoraj ze stanowiska. To pokłosie zamieszania wokół jego osoby po tym, gdy wyszło na jaw, że były wójt Wierzchosławic nie odprowadzał do ZUS składek od nauczycielskich pensji. O tej sprawie informowaliśmy wczoraj. Wówczas prezydent Tarnowa w rozmowie z nami zapowiedział, że pilnie spotka się z Rajskim.

CZYTAJ TEŻ: Gest honoru Rajskiego [OD REDAKTORA]

Wiesław Rajski nie czuje się winny. Swoją decyzję o rezygnacji z dobrze płatnej posady (pobiera ok. 9 tys. zł brutto) tłumaczy tym, że nie chce, aby przez niego szargane było dobre imię prezydenta Tarnowa.

-Były problemy z terminowym płaceniem składek ZUS, ale mimo wszystko starałem się je regulować. Prawa nauczycieli do bezpłatnej opieki medycznej były zabezpieczone, gdyż co miesiąc składane były stosowne deklaracje, a ZUS był dobrze poinformowany o naszych kłopotach finansowych. Wszystkie zaległości wobec niego miały zostać uregulowane do końca roku - twierdzi Rajski.

Odpowiedzialnością za to, że za-dłużenie pozostało, obarcza swojego następcę. - Była już przygotowana i parafowana umowa z bankiem, który miał przejąć udziały w spółce gminnej Energia. W zamian na konto gminy miało wpłynąć 2,2 mln złotych, między innymi na poczet spłaty zaległości w ZUS. Z końcem listopada przestałem jednak pełnić urząd wójta, a mój następca umowy nie podpisał - przekonuje Rajski.

Zbigniew Drąg, obecny wójt Wierzchosławic, tłumaczeniami poprzednika jest zaskoczony. - Żadnej umowy nikt mi nie dał do podpisania, o jakimkolwiek porozumieniu z bankiem nie wiedziałem. W spadku dostałem jedynie długi do zapłacenia - twierdzi Drąg.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela wysłuchał wczoraj wyjaśnień swojego doradcy. - Powołałem pana Rajskiego na stanowisko pełnomocnika do spraw inteligentnych specjalizacji w przekonaniu, że jego wiedza i kreatywność będą dobrze służyć miastu. Wiesław Rajski złożył rezygnację z tej funkcji. Decyzję w tej sprawie podejmę w najbliższych dniach. Mam nadzieję, że sprawa ta zostanie wyjaśniona w taki sposób, by nie rzucała cienia na jego osobę - mówi Ciepiela.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska