https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów za komercjalizacją służby zdrowia

Andrzej Skórka
Pacjenci nie są zadowoleni z dostępu do medycznych świadczeń. Czy rewolucja w tarnowskiej służbie zdrowia to zmieni?
Pacjenci nie są zadowoleni z dostępu do medycznych świadczeń. Czy rewolucja w tarnowskiej służbie zdrowia to zmieni? archiwum
Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie oraz Mościckie Centrum Medyczne mają od stycznia działać już jako spółki. Miasto wciąż uspokaja, że pacjenci nie odczują zmian i nadal leczyć się w nich będą w ramach kontraktów z NFZ. Wątpliwości i pytań jest jednak sporo, dlatego przed podjęciem decyzji rusza kolejna tura konsultacji.

Pierwszy ich etap ostro skrytykowali związkowcy z ZPS oraz szpitala im. Szczeklika (ten w spółkę miałby się przekształcić w styczniu 2014 r.). Nie byli zadowoleni ze spotkania przeznaczonego dla ich reprezentacji. Liczyli na kolejne i rzeczową dyskusję, a nie "okrągłe słówka". Takiej wymiany poglądów wyłącznie na linii miasto-związki urzędnicy już jednak nie planują. Będzie ona możliwa w trakcie spotkań w szerszym gronie - związkowców, pracowników przychodni, szpitala oraz kierownictw ZOZ-ów.

Związki oczekują gwarancji, iż nowo powstałe niepubliczne ZOZ-y nie zostaną w przyszłości sprywatyzowane. Miasto na razie nie wypowiada się w tej sprawie jednoznacznie.

- Chcemy wysłuchać strony związkowej, by zrozumieć, co oznacza dla niej określenie "gwarancja" i jakiego przedziału czasowego miałaby dotyczyć - mówi Magdalena Osiak, dyrektor Centrum Spraw Społecznych w UMT.

Związkowcy zapowiedzieli, że o wątpliwościach dotyczących komercjalizacji mieszkańcy Tarnowa i okolic dowiedzą się z kolportowanych przez nich ulotek. Miasto z kolei niezmiennie tonuje nastroje i zapewnia, że dla pacjentów zmiany będą niezauważalne.

Konsultacje potrwają do połowy września. Za miesiąc to radni miejscy zdecydują, czy zgadzają się na komercjalizację.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj za darmo

 
Krakowski szybki tramwaj na pięciu nowych trasach - sprawdź!
 
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
 

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

P
Przyszłościowy Dolot
To, że konsultacje społeczne w tej sprawie Miasto organizuje, to duży plus - żeby tylko zapewnienia dot. leczenia i NFZ były dotrzymywane! Dlaczego jednak nic nie słychać o konsultacjach społecznych na terenie Gminy Tarnów w sprawie przyłączania do granic administracyjnych Tarnowa?
o
obywtar
Pacjenci POCZĄTKOWO nie odczują zmian i co to za pociecha ? ? Zmianę natomiast odczują zauważalnie ci co będą chceli się obłowić majątkiem społecznym jaki stanowi przychodnia poczatkowo jako spółka a potem jak poczują koryto to jako prywatni.Olbrzymi majątek tworzony przez pokolenia jacyś kolesie wezmą jak swoje za przysłowiową czapkę gruszek czyli za wartośc niewspłómierną do rzeczywistej wartości. I tu nasuwa się pytanie co z tego będzie miało społeczeństwo Tarnowa z tego rozboju w biały dzień..
a
aaa
tam u Was w Tarnowie to chyba sami milionerzy,co?

chyba że to kolejny "genialny" tytuł z polskiej prasy.
g
gość
przepraszam za literówkę - miało być "prezydentowi"
g
gość
przecież TEMU prezydentowa TA rada zatwierdza wszystko....
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska