- Podejmując się realizacji sportowych jazd na gokartach, stawiamy przede wszystkim na dobrą zabawę, prawdziwą rywalizację, uśmiech i radość pokonywania własnych słabości. Zorganizowanie tego typu zajęć kartingowych oprócz walorów integracyjnych ma na celu obalenie stereotypów dotyczących niepełnosprawności – przekonuje Rafał Kiwior, organizator i koordynator prowadzone od kilku lat ogólnopolskiej, społecznej akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa".
Osoby niepełnosprawne (dzieci, młodzież szkolna, osoby dorosłe) z województw małopolskiego i podkarpackiego mogą uczestniczyć w szkoleniowych jazdach dzięki specjalnie przygotowanemu gokartowi marki Sodi.
W ramach projektu "Przełamujemy wszelkie bariery" osoby o różnym stopniu niepełnosprawności, nawet sparaliżowane od pasa w dół, bez problemów mogą poczuć sportową rywalizację oraz realizować swe pasje i marzenia motoryzacyjne. Szkoleniowe jazdy kartingowe są także bardzo dobrym sposobem na przełamanie traumy powypadkowej.
- Jazda gokartem wyrabia umiejętność panowania nad kierownicą, poprawia refleks, uczy podejmowania szybkich decyzji w trudnych sytuacjach. Ponadto osoby uczą się oceny swoich możliwości, umiejętności podejmowania prawidłowych decyzji i dopasowania ich do różnych sytuacji. Doskonalą zdolność przewidywania i odpowiedniego reagowania. Karting kształtuje osobowość, rozwija charakter i podnosi samoocenę – wylicza Kiwior.
- Osoby uczestniczące w szkoleniowych jazdach stają się bardziej odważne, zdyscyplinowane i samodzielne. Zajęcia wpływają na poprawę ogólnej kondycji organizmu i na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz pozwalają wzmocnić mięśnie kończyn górnych. To także ciekawa forma zajęć terapeutycznych, organizowania czasu wolnego i rozwijania zainteresowań – dodaje Kiwior.
Szczegóły na stronie - www.gokarty-tarnow.pl.