Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnowskie Zakłady Mechaniczne szukają inżynierów

Łukasz Jaje
Wiek nie ma znaczenia. ZM szukają utalentowanych techników
Wiek nie ma znaczenia. ZM szukają utalentowanych techników Łukasz Jaje
W 2016 r. tarnowskie Zakłady Mechaniczne mają być jednym z liderów polskiego przemysłu obronnego. Bez fachowców te plany pozostaną jedynie na papierze. Dlatego firma zaprasza do siebie inżynierów.

- Drzwi dla zdolnych inżynierów są otwarte. Nie kładziemy żadnego nacisku na wiek. Szukamy utalentowanych ludzi. Niestety, w naszym regionie jest ich zbyt mało - stwierdza Wojciech Gruszecki, członek zarządu Zakładów Mechanicznych Tarnów. Wzmocnienie kadry inżynierskiej związane jest z połączeniem Zakładów Mechanicznych i Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Sprzętu Mechanicznego i opracowaniem nowej strategii dla przedsiębiorstwa.

- Proces połączenia zostanie formalnie zakończony drugiego lipca. Rezultatem będzie stworzenie nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się firmy inżynierskiej. Chcemy być silnym graczem na scenie przemysłu obronnego - zapewnia Krzysztof Jagiełło, prezes Zakładów Mechanicznych.

Połączenie kompetencji wykonawczych ZM i inżynieryjnych OBR pozwoli Tarnowowi projektować, wykonywać i sprzedawać własne, nowoczesne uzbrojenie. A będą to głównie systemy przeciwlotnicze i karabiny snajperskie. Masowe zwolnienia pracowników nie są przewidywane. - Jeżeli chodzi o liczbę zatrudnionych, będzie to 500 osób. I taką firmę dzisiaj mamy - mówi Krzysztof Jagiełło. Zmieni się za to struktura zatrudnionych. Nowa strategia zakłada, że 30 proc. pracowników będzie stanowić kadra inżynierska. Na razie jest ok. 10-15 procent inżynierów. Dlatego Zakłady Mechaniczne szukają pracowników chociażby poprzez współpracę ze szkołami wyższymi. Już podpisano umowę z Politechniką Świętokrzyską. W kolejce czeka m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.

Finanse firmy
Zarówno Zakłady Mechaniczne, jak i Ośrodek Badawczo-Rozwojowy ubiegły rok zakończyły na plusie. Finansowy wynik netto Zakładów Mechanicznych wyniósł w 2011 roku ok. 2,2 mln złotych. Ubiegły rok przyniósł zysk także dla OBR-u. Firma zarobiła ok. 214 tys. zł netto. Pomimo stabilności finansowej, żadna z firm nie byłaby w stanie w pojedynkę rozwijać się i umacniać pozycji na rynku. Stąd decyzja o połączeniu spółek. Fuzję rozpoczęto 6 października 2011 roku. Proces przeniesienia przebiega błyskawicznie i ma zostać ukończony 2 lipca tego roku. Przedstawiciele Zakładów Mechanicznych podkreślają, że w 2012 roku efekty połączenia będą jeszcze słabo widoczne. Rok później ma już być zdecydowanie lepiej. Według szacunków zysk ma wynieść 4 mln zł.

Wybieramy Superkota! Zobacz fantastyczne zdjęcia kotów i oddaj głos na najpiękniejszego!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska