https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tatry. Zapowiada się piękny weekend w górach

Łukasz Bobek
Na Kasprowym Wierchu coraz mniej śniegu. Nie brakuje za to turystów
Na Kasprowym Wierchu coraz mniej śniegu. Nie brakuje za to turystów PKL
Zapowiada się idealny weekend na górskie wycieczki. W Tatrach w sobotę i w niedzielę ma być piękna słoneczna pogoda. Ratownicy TOPR ostrzegają jednak przed możliwymi zalodzeniami na szlakach.

- Obecnie w Tatrach mamy coraz lepsze warunki do wędrowania, choć powyżej 2000 metrów nadal leży śnieg - mówi Edward Lichota, ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Śnieg będzie szybciej topniał w weekend, gdy nad górami zaświeci słońce. - Jednak musimy spodziewać się, że po północnych stronach, w najwyższych partiach w miejscach zacienionych, może zalegać trochę śniegu, a także mogą pojawić się oblodzenia na szlakach - ostrzega ratownik TOPR.

Tatry. Zapowiada się piękny weekend w górach

Ratownicy radzą, by wybierając się w góry wyposażyć się w dobre buty - raczej zimowe, niż letnie półbuty. - Idący w wyższe partie mogą zabrać ze sobą także raki. Najprawdopodobniej ich nie użyjemy, jednak warto je mieć ze sobą na wypadek gdyby okazały się przydatne - dodaje Lichota.

Tatry. Zapowiada się piękny weekend w górach

Według prognoz w weekend w Zakopanem termometry mają wskazać nawet do 19 stopni powyżej zera. Na Kasprowym Wierchu zaś temperatura ma oscylować w granicach 8-10 stopni powyżej zera.

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska