Testowany w Wiśle Macauley Chrisantus strzelał najwięcej na jubileusz Skawinki

Piotr Tymczak
Piłkarze Wisły Kraków popisali się kanonadą podczas meczu z okazji 95-lecia Skawinki Skawina. Zespół „Białej Gwiazdy” w jubileuszowym spotkaniu zdobył dziesięć bramek. Gospodarze podkreślali, że nie liczy się wynik, ale fakt, iż do Skawiny przyjechał z okazji święta tak utytułowany rywal.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się przyjazd do Skawiny drużyny Wisły Kraków. Spotkanie odbyło się w okazji jubileuszu 95-lecia TKS Skawinka. Przed meczem były uroczystości związane z wręczeniem pamiątkowych medali i dyplomów przekazanych od władz Skawiny i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Specjalne wyróżnienie czekało na 77-letniego Józefa Fidzińskiego, dyrektora obiektów Skawinki, który tę funkcję pełni od 47 lat, a wcześniej był zawodnikiem tego klubu. Wyliczył, że ze Skawinką jest związany w sumie 59 lat.

Drużyna Wisły nie zagrała w najmocniejszym składzie, ale wśród tych, którzy wystąpili większość można oglądać regularnie na boiskach ekstraklasy. Tym razem mecz ze Skawinką był testem dla piłkarzy trenera Kiko Ramireza w przerwie w ligowych rozgrywkach spowodowanej meczami reprezentacji Polski. Krakowianie byli pewniakiem do wygranej w starciu z zespołem występującym w klasie okręgowej, a więc na szóstym poziomie rozgrywek.

W krakowskim zespole testowany był nigeryjski napastnik Macauley Chrisantus. I ten zawodnik szybko dał znać o sobie, bo już w 5 minucie spotkania. Piłkę wyłożył Rafał Boguski, a Nigeryjczyk strzałem z bliska dał prowadzenie zespołowi „Białej Gwiazdy”.

Na 2:0 dla wiślaków, po indywidualnej akcji, podwyższył Boguski. Niedługo później było już 3:0. Znów pokazał się duet Boguski i Chrisantus. Ten pierwszy podał, a Nigeryjczyk efektownie, zagraniem piętą skierował piłkę do bramki. Chrisantus robił wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony i dołożył jeszcze jednego gola po ograniu obrońcy i strzale przy bliższym słupku. Później jeszcze na 5:0 podwyższył Tibor Halilović. Tuż przed przerwą szóstą bramkę dla Wisły z rzutu karnego zdobył Rafał Pietrzak.

Po przerwie wiślacy strzelali kolejne bramki. Swoje dwie okazje na honorowe trafienie mieli też gospodarze, ale wykazał się młody bramkarz krakowian Kacper Chorążka.

Skawinka Skawina – Wisła Kraków 0:10 (0:6)

Bramki: 0:1 Chrisantus 5, 0:2 Boguski 20, 0:3 Chrisantus 23, 0:4 Chrisantus 39, 0:5 Halilović 41, 0:6 Pietrzak 45 z karnego, 0:7 Halilović 56, 0:8 Ze Manuel 62, 0:9 Lopez 70, 0:10 Plewka 87.
Skawinka: Wygaś – K. Banach, Matys, Gorzkowski, Mrowiec - Kopycki, Śliwa, Danaj, Niepsuj, Kozik - R. Piszczek oraz Walachnia, Sałek, Chmiołek, P. Banach, Młodzik, Hachlowski, Pałac, D. Piszczek.
Wisła: Chorążka – Cywka, Gonzalez (46 Świątko), Arsenić (60 Małecki), Pietrzak – Llonch (46 Plewka), Halilović – Ze Manuel, Boguski (66 Lopez), Kostal – Chrisantus.
Widzów: 1000

Materiał oryginalny: Testowany w Wiśle Macauley Chrisantus strzelał najwięcej na jubileusz Skawinki - Dziennik Polski