Największa gwiazda Bollywood kręci reklamę w Krakowie [ZDJĘCIA]
Studio brało udział w produkcji filmu "Bhaag Milkha Bhaag" ("Biegnij Milkha biegnij") w reżyserii Rakeysha Omprakasha Mehry. Produkcję obejrzało do tej pory, od chwili premiery 12 lipca, aż 13 milionów widzów. W czasie miesiąca obraz zanotował wpływy z kin w wysokości 1 miliarda rupii indyjskich (czyli 17 milionów dolarów). To drugi największy wynik hinduskiej produkcji w tym roku.
- W Indiach produkuje się blisko 1000 filmów rocznie, chcemy wykorzystać ten potencjał i brać udział w najlepszych produkcjach - mówi Marek Gabryjelski, wiceprezes Alvernia Studios. - Aktywność na tym rynku ma dla nas przecież ogromne znaczenie, zarówno jeśli chodzi o przyciągnięcie bollywoodzkich filmowców do Polski, jak i świadczenie im usług na miejscu, w Indiach.
"Bhaag Milkha Bhaag" to film biograficzny, opowiadający o postaci niezwykle ważnej dla Hindusów, o jednym z największych tamtejszych sportowców, lekkoatlecie Milkhce Singhnie. W rolę wielokrotnego reprezentanta Indii wcielił się popularny aktor Farhan Akhtar. Alvernia odpowiadała za korekcję kolorów i edycję dźwięku.
Barwy były w tym filmie newralgicznym elementem. Chodziło o nadanie historii odpowiedniego nastroju. A także o walory estetyczne, które dla Hindusów, obok muzyki, są kluczowe. Nad kolorystyką obrazu pracował Glen Castinho z Alverni.
- Nie mogłem pójść łatwą drogą i nadać tony w pierwszej scenie, a następnie powielać je przez cały film. Każda scena, każdy etap życia bohatera, był traktowany indywidualnie, by w sposób przekonujący prowadzić widzów przez historię - opowiada pochodzący z Goa Castinho.
- Mamy nadzieję, że w dalszym ciągu będziemy współpracować z indyjskim przemysłem filmowym, zwiększając naszą obecność na tym niezwykle zróżnicowanym rynku - dodaje Gabryjelski.
Kraków ma doskonałe relacje z Bollywood. Właśnie tu powstają filmy fabularne, teledyski, a nawet reklamy. Kilka dni temu byliśmy świadkami wizyty bollywoodzkiej gwiazdy Katriny Kaif, która przyjechała kręcić reklamówkę w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie (produkcją zajmowała się firma Film Polska). Natomiast w krakowskim studiu NoLabel powstają regularnie m.in. efekty komputerowe do indyjskich produkcji.
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+