FLESZ - Wchodzi trzeci etap znoszenia obostrzeń

Piotr Ćwik, wojewoda małopolski, dotrzymał słowa. W związku z wprowadzeniem trzeciego etapu znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem i odmrożeniem branży turystycznej, zdecydował o zakończeniu działalności dwóch izolatorów na terenie Krynicy-Zdroju. Te zostały utworzone pod koniec kwietnia w Nowym Domu Zdrojowym oraz Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA, a nadzorowane były przez dyrekcję krynickiego szpitala.
- Powołanie izolatoriów, do których miały trafiać pacjenci zarażeni koronawirusem, którzy nie wymagają leczenia szpitalnego, wywołało burzę w szklance wody. Patrząc z perspektywy czasu, nie było się czego obawiać. Izolatoria nie przyjęły ani jednej osoby - mówi Sławomir Kmak, dyrektor Szpitala im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju.
Koronawirus w Krynicy-Zdroju. Jest kompromis w sprawie funkc...
Przeciwnicy utworzenia izolatoriów, zarówno przedsiębiorcy, jak i samorządowcy obawiali się, że miejsca te staną się ogniskami zakażeń, a turyści nie będą chcieli odwiedzać sądeckich uzdrowisk. Zawiązała się nawet społeczna inicjatywa „Nie dla izolatorium w Krynicy”, która zyskała w ciągu kilku dni poparcie blisko 4 tys. osób. Jej przedstawiciele wraz z Piotrem Rybą, burmistrzem Krynicy spotkali się z wojewodą Piotrem Ćwikiem, żeby przekonać go do zmiany decyzji w sprawie funkcjonowania izolatorów. Wówczas usłyszeli, że ośrodki będą funkcjonować do momentu aż w Polsce zostanie wprowadzony III etap odmrażania gospodarki (18 maja).
- Epidemia: Raport minuta po minucie. 23 242 nowe zakażenia. Zmarły 403 osoby
- Nowy Sącz na czarno-białych archiwalnych zdjęciach
- To znani sądeczanie z pierwszych stron gazet. Oni na co dzień goszczą w mediach
- Kiła, gruźlica, ospa… Na co chorowali mieszkańcy w 2019 roku
- Oto sądeczanie na fotografiach z dzieciństwa. Poznalibyście ich? [ZDJĘCIA]
- Zamawiaj do domu. Oto lista restauracji, które dowożą jedzenie w Nowym Sączu