To oni wygrywali w drugiej edycji MBN

Marek Podraza
Za nami kolejny Weekend Naftowy. W sobotę, w Wysowej Zdroju rozegrane zostały zawody rolkarskie i nartorolkarskie - Roll and Ski 2016, a w niedzielę zawody biegowe, w tym II edycja Maratonu Beskidu Niskiego na trasie z Gorlic do Wysowej Zdroju.

Dystans maratoński na rolkach najszybciej pokonał Bartosz Chojnacki z Warszawy, a wśród pań Aleksandra Goos z Konstancina - Jeziornej. Na nartorolkach wśród 13 zawodników najszybszy na dystansie 42 km 125 m był Natan Ciboro -wski z Pisza. W Pucharze Polski na dystansie maratońskim zwyciężył Bartosz Chojnacki z Warszawy, a wśród pań Aleksandra Goos z Konstancina - Jeziornej.

Bieg maratoński w tym roku najszybciej pokonał Sergii Ukraintes z Ukrainy reprezentujący SK Kovel - LKB Rudnik. Wśród kobiet na tym dystansie zwyciężyła Ewa Majer z Dobczyc. Na dystansie 10 km rywalizowało 63 zawodników. Wśród panów zwyciężył Robert Gleń z Jedlicza, a wśród pań Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Natomiast w biegu na 5 km wśród panów triumfowali Adam Skalski z Wysowej Zdroju, a wśród pań Marta Plajzner z Krościenka Wyżnego. Na pięć kilometrów pomaszerowali też miłośnicy nordic walking. Tę konkurencję wygrali Krzysztof Skiba z Polkowic oraz Anna Zaczyńska z Lublina.