
Gorący ziemniak
Potrzebne będą:
- mała piłka lub pluszowa zabawka, która udaje ziemniaka,
- stoper (np. w smartfonie)
- spisany przez wszystkich graczy zestaw zadań, które polegają na wymienianiu: np. wymień miasta na W, wymień potrawy, które je się na zimno, wymień części samochodu...
Gracze wyznaczają prowadzącego grę. Ustawia on stoper na 15 sekund, odczytuje pytanie, rzuca piłką do dowolnego gracza i startuje odmierzanie czasu.
Gracze muszą wymienić szybko jedno słowo z zadania i następnie odrzucić piłkę do innego gracza. Ten musi wymienić kolejne słowo i znowu odrzucić do innego. Gdy odezwie się stoper, gracz który w tym momencie trzymał piłkę dostaje punkt karny.
Gra się kończy, gdy nie ma już pytań. Wygrywa gracz, który ma najmniej punktów karnych.

Domowy Dixit z rodzinnymi zdjęciami
Znacie kultową grę w Dixit? Ale niestety nie macie jej w domu? Spróbujcie w nią zagrać zdjęciami z archiwum rodzinnego.
Potrzebne będą:
- duży stos zdjęć,
- kartka i ołówek do zapisywania punktów,
- karteczki z numerami od 1 do 6 dla każdego gracza
Jeśli ktoś nie zna zasad, podajemy je w skrócie:
Każdy gracz otrzymuje 6 kart (zdjęć). W czasie każdej kolejki jeden z graczy jest narratorem. Narrator wybiera jedno ze zdjęć i kładzie je na stole zakryte przed innymi graczami, mówiąc swoje skojarzenie, np. "wielkie żarcie".
Następnie inni gracze szukają wśród swoich talii zdjęć tych, które pasują do skojarzenia narratora i także wykładają zakryte, tak żeby nie można było rozpoznać, które zdjęcie było czyje (można wrzucać zdjęcia do pudełka).
Następnie narrator tasuje i wykłada wszystkie zdjęcia na stole odkryte nadając głośno im numery - pierwsze, drugie, trzecie...
Zadaniem innych graczy jest odgadnięcie, które zdjęcie było narratora. Dlatego wybierają ze swoich karteczek jedną z numerkiem zdjęcia, które wybierają. Następnie na "trzy cztery" kładą numerki na wybranych zdjęciach.
Jeśli ktoś wybrał zdjęcie narratora dostaje 3 punkty, narrator także dostaje 3 punkty, jeśli zagłosowano na jego zdjęcie.
Gracze inni niż narrator, na których zdjęcie ktoś zagłosował, dostają po 2 punkty.
Uwaga nikt nie dostaje punktów, jeśli wszyscy gracze zagłosowali na właściwą kartę narratora.
Punkty zapisujemy na kartce. Narratorem zostaje kolejna osoba.

Zamiast Grzybobrania - Czekoladowe Łowy
Potrzebujemy:
- planszę,
- czekoladki,
- pionki i kości K6
Rysujemy prostą planszę z torem i polami. Na kilku z nich kładziemy czekoladki. Następnie rzucając kośćmi wędrujemy po planszy pionkami. Kto stanie na polu z czekoladką, może ją zjeść.

Kalambury
Prosta i bardzo popularna gra imprezowa dla całych rodzin, powino grać co najmniej 6 osób.
Najprostsza wersja: gracze dzielą się na dwie rywalizujące grupy, które wyznaczają na zmianę osobę, która musi pokazać lub narysować hasło.
Lider pierwszej grupy wybiera losując np. z encyklopedii hasło i pokazuje liderowi wrogiej grupy. Ten musi tak pokazać hasło, by jego grupa odgadła, za co zdobywa punkt. Następnie lider drugiej grupy wybiera hasło losując stronę z encyklopedii i pokazuje pierwszemu liderowi.