Jacek Kmiecik
EPA/PAP
Stowarzyszenie Drobnych Akcjonariuszy Valencii CF złożyło skargę do hiszpańskiej prokuratury, domagając się ukarania trenera Realu Madryt, Carlo Ancelottiego.

Powodem pozwania „Carletto” są jego rzekomo fałszywe oskarżenia o rasizm miejscowych socios po sytuacji z brazylijskim napastnikiem „Los Blancos”, Viniciusem Juniorem podczas ligowego meczu 35. kolejki poprzedniego sezonu LaLiga Valencia – Real Madryt (1:0), rozegranego w 21 maja na Estadio Mestalla.

Ancelotti dwa dni po meczu złagodził swoje oszczerstwo

Po tym spotkaniu meczu Ancelotti skarżył się na pomeczowej konferencji prasowej, że cały stadion krzyczał „małpa” na zawodnika jego drużyny. Jednak dwa dni później włoski trener trochę zmodyfikował swój osąd, mówiąc na kolejnej konferencji, że tylko pewna grupa kibiców Valencii pozwalała sobie na obraźliwe okrzyki.

Dotkliwa kara Valencii za rasistowskie obrażanie Viniciusa Jr

Mecz Valencia – Real Madryt został przerwany na 8 minut z powodu obrażania przez kibiców Viniciusa Jr. W efekcie gospodarze zostali ukarani za zamieszki zamknięciem jednej z trybun Mestalli na pięć meczów i grzywną w wysokości 45 tysięcy euro. Po odwołaniu kara została zmniejszona do zamnięcia jednej z trybun stadionu Valencii na trzy mecze i grzywną 27 tysięcy euro.