Nerwową atmosferę w ostatnich dniach potęgują szerząca się pandemia koronawirusa oraz wprowadzone liczne obostrzenia mające na celu zapobieganie jej rozprzestrzenianiu.
Ograniczenia w liczbie pasażerów w autobusach
Obecnie w autobusach tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Zdarza się jednak, że z komunikacji miejskiej chciałaby skorzystać większa liczba osób.
Przy każdym czynnym wejściu do pojazdu zamieszczona jest informacja o ilości osób, jaka może przebywać w danym autobusie. Zdarzają się jednak sytuacje, że pasażerowie ignorują te wytyczne. Do takiej sytuacji doszło w piątek o godz. 9.30 w Trzebini. Przedświąteczny szał zakupów sprawił, że zbyt wielu pasażerów chciało się dostać z Małego Rynku w kierunku Elektrowni Siersza.
Pasażerowie w nadmiarze weszli do autobusu i nie chcieli go na prośbę kierowcy opuścić. Kierowca więc odmówił przewozu. Musiała interweniować policja - mówi Marek Dyszy, przewodniczący zarządu w Związku Komunalnym "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie.
- Zużyte rękawiczki walają się gdzie popadnie [ZDJĘCIA]
- Przedświąteczny szał zakupów dotarł do Chrzanowa. Długie kolejki przed sklepami [ZDJĘCIA]
- Film o Polańskim. Mieszkańcy wsi powiedzieli "nie"
- Tak wygląda nowa siedziba SOS-W w Oświęcimiu
- Piękna Anita Szewczyk walczy o koronę Miss [ZDJĘCIA]
- Oni także są na "pierwszej linii" walki z koronawirusem
W międzyczasie udało się podstawić drugi autobus, do którego przesiedli się nadliczbowi pasażerowie i wszyscy wyruszyli w podróż do domu.
Zdublowane kursy autobusowe
Związek w celu zapewnienia pasażerom właściwych warunków przewozu już wcześniej wprowadził zdublowane kursy, czyli dwa autobusy jadące jednocześnie jedną linią. Dotyczą one kursów o dużej frekwencji pasażerów.
- Apeluje się do pasażerów, aby stosowali się do wskazanej dopuszczalnej pojemności. Prosimy, aby zachować odpowiedni, maksymalnie duży dystans pomiędzy podróżnymi - dodaje prezes.
FLESZ - Lęk prowadzi do impulsywnych zakupów
