https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy lokalizacje pod boisko piłkarskie dla Zakopanego. Radni w terenie sprawdzili, która lokalizacja najbardziej się nadaje pod inwestycję

Marcin Szkodzinski
Radni i burmistrzowie szukają miejsca pod stadion piłkarski w Zakopanem
Radni i burmistrzowie szukają miejsca pod stadion piłkarski w Zakopanem Marcin Szkodziński
Polana Sywarne w Kościelisku, camping pod Wielką Krokwią i Bory w rejonie Pardałówki - te trzy lokalizacje brane są pod uwagę przy inwestycji budowy boiska piłkarskiego dla Zakopanego. Radni zaznaczają jednak, że są to dopiero wstępne przymiarki, a na boisko może zostać wybrany ostatecznie zupełnie inny teren.

Zakopiańscy radni z komisji sportu wraz z burmistrzem i jego zastępczynią wyruszyli zobaczyć miejsca, w których mógłby powstać miejski stadion piłkarski. Podczas wyjazdowej komisji radni udali się w trzy lokalizacje.

Polana Sywarne w Kościelisku

Pierwsza miejsce, które odwiedzili samorządowcy znajduje się poza terenem administracyjnym Zakopanego. Była to Polana Sywarne w Kościelisku, które graniczy z Zakopanem. Za tą lokalizacją przemawia łatwy dojazd, a także brak bliskości zabudowań.

- Jest to idealne miejsce pod stadion, a takiego nie posiada też Kościelisko. Krakowska spółka chciała tu budować hotel, ale kolejne rady gmin trzymają te terenu pod rekreację i sport - mówił pozostałym radnym Jan Gluc.

Camping pod Wielką Krokwią

Kolejnym miejscem, które odwiedzili radni wraz z burmistrzami był teren campingu pod Wielką Krokwią. Radni przeszli cały teren, aby zobaczyć jak rozległa działka miejska w tym rejonie miasta. Burmistrzowie stwierdzili, że teren ten nie jest optymalnie wykorzystany. Największą korzyścią jest własność gruntu, ale radni i burmistrzowie obawiają się, że inwestycja może być uciążliwa dla okolicznych mieszkańców, którzy mogą oprotestować inwestycję.

- Nie musimy ograniczać się do samego boiska. Można zrobić boisko z podgrzewaną murawą i 9-torową bieżnię. Wysokość 930 m n.p.m. sprawi, że każdy będzie chciał tu trenować - mówił o zaletach miejsca Jan Gluc. - Musimy szukać pieniędzy na realizację tej inwestycji. Najlepszym byłby partner publiczny - dodał radny.

Bory w okolicach Pardałówki

Ostatnią lokalizacją, jaka odwiedzili radni były tereny zielone na Borach. W miejscu tym istnieje już boisko sportowe, ale jak zaznaczają radni jego stan prawny nie jest uregulowany.

- Jest daleko od zabudowań, dobra komunikacja. soby, które będa chciały korzystać ze stadioonu, nie będą musiały wjeżdżać do centrum - wymieniają zalety tej lokalizacji zakopiańscy radni.

Problemem jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który nie uwzględnia w tym miejscu takiej inwestycji, a także brak działek miejskich w tym rejonie Zakopanego. Oznacza to konieczność zakupienia nieruchomości przez miast, lub w najlepszym przypadku zamianę na nieruchomości z właścicielem.

Po obejrzeniu wszystkich lokalizacji radni stwierdzili, że żadna z lokalizacji nie jest idealna i niezbędne będą rozmowy z właścicielami nieruchomości. Bardzo możliwe, że radni wytypują kolejne lokalizacje, gdzie będzie można wybudować boisko piłkarskie.

Nagrody i stypendia dla sportowców z gminy Kościelisko

Sportowcy z Kościeliska docenieni i nagrodzeni. "Życzymy dal...

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska