Przy ul. Węgierskiej 10 w Podgórzu można zdecydować się na któreś z dwóch oferowanych przez gminę niedużych mieszkań. Kamienica przy Węgierskiej 10 jest budynkiem trzypiętrowym, częściowo podpiwniczonym, z częściowo użytkowym poddaszem, a tworzy ją budynek frontowy i trzy oficyny dostępne z podwórka. Obiekt figuruje w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz położony jest w obrębie wpisanego do rejestru zabytków układu urbanistycznego dawnego miasta Podgórze.
Większe z mieszkań wystawionych tutaj na sprzedaż to lokal nr 22 o powierzchni użytkowej 30,17 metra kwadratowego, znajdujący się na poddaszu budynku frontowego. Składa się z pokoju oraz kuchni, a przynależne do niego pomieszczenie wc znajduje się poza obrysem mieszkania, wejście do niego odbywa się z części wspólnej. Nabywca będzie miał też do dyspozycji piwnicę o powierzchni 2,81 mkw. Zainteresowani kupnem tego mieszkania mogą je oglądać 14 i 21 czerwca w godz. 14.30-15. Cena wywoławcza lokalu to 305 tys. 150 zł.
Z kolei z ceną wywoławczą 260 tys. 950 zł oferowane jest mieszkanie nr 14 - na drugim piętrze budynku oficyny. Dojście do tego lokalu odbywa się przez klatkę schodową budynku frontowego oraz przez zewnętrzną galerię. Lokal składa się z pokoju oraz kuchni. Natomiast na sprzedaż wystawione jest wraz z pomieszczeniami przynależnymi: piwnicą o powierzchni 2,58 mkw., pomieszczeniem wc o powierzchni 1,38 mkw. (wc znajduje się poza obrysem mieszkania) i pomieszczeniem gospodarczym o powierzchni 3,57 mkw., które położone jest na parterze. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu oraz trzeba będzie pomyśleć o nowym ogrzewaniu, ponieważ wcześniej zapewniał je piec kaflowy na paliwo stałe.
W Nowej Hucie można kupić mieszkanie nieco większe niż te w Podgórzu. W bloku na os. Piastów 15 gmina sprzedaje lokal mieszkalny nr 64 o powierzchni użytkowej 56,45 mkw. Mieszkanie to znajduje się na pierwszym piętrze w piątej klatce budynku i składa się z: czterech pokoi, przedpokoju, łazienki z wc i kuchni. Lokal wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej oraz centralnej ciepłej wody.
"Osiedle Piastów wraz z sąsiednim Osiedlem Bohaterów Września należą do później powstałej części założenia architektoniczno-urbanistycznego Mistrzejowic, którego realizacja przypadła na lata 1975-1982. Osiedle składa się w zabudowie pierwotnie zaplanowanej z dwudziestu czterech czteropiętrowych, podłużnych bloków, ulokowanych w południowej i środkowej części osiedla, w tym bloku nr 15. Budynek nr 15 został wzniesiony w technologii wielkopłytowej w 1974 r., jako blok siedmioklatkowy o pięciu kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczony" - czytamy w ogłoszeniu o przetargu.
Cena wywoławcza mieszkania na os. Piastów 15 to 386 tys. złotych. Temu lokalowi można się dokładniej przyjrzeć 12 i 20 czerwca w godz. 14.30-15.
Teren pod zabudowę jednorodzinną lub działka z zabytkowym domem
Miasto wystawiło na przetarg również działki w Bieżanowie. Przy przy ul. Zarosie do wylicytowania są dwie działki, łącznie 6 arów. Zgodnie z zapisami planu miejscowego jest to teren pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Nieruchomość jest niezabudowana. Ma nieregularny kształt, jest porośnięta jest drzewami i krzewami. Urzędnicy przestrzegają, że nieruchomość ta znajduje się w strefie nadzoru archeologicznego. Zgodnie z opinią miejskiego konserwatora zabytków prace ziemne powinny być wykonywane pod nadzorem archeologa, a na ich prowadzenie wymagane jest uzyskanie wcześniej pozwolenia w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków. Cena wywoławcza tej nieruchomości to 300 tys. złotych.
W Bieżanowie można też kupić od miasta działkę u zbiegu ul. Lipowskiego i ul. Drożdżowej, ze stojącym na niej ponadstuletnim domem. Dom ten został wzniesiony ok. 1910 r. dla pracowników dawnego zakładu wodociągowego w Bieżanowie. Jest to budynek dwuklatkowy, dwukondygnacyjny (parter i strych nieużytkowy), częściowo podpiwniczony, o powierzchni całkowitej 312,73 mkw. i powierzchni użytkowej 174,92 mkw. Planując jego remont trzeba będzie pamiętać o zaleceniach konserwatorskich. W budynku jest wiele elementów zabytkowych, w tym detali architektonicznych, czy cech stylowych, które zachowały się pomimo licznych współczesnych ingerencji, remontów. - W celu utrzymania spójności wyglądu zabytkowego budynku pod względem estetycznym i historycznym wskazano elementy podlegające ochronie konserwatorskiej wraz z zaleceniami w zakresie ich docelowego pozostawienia, poddania renowacji, kompleksowej wymiany elementów wtórnych, eksponowania lub ewentualnej rekonstrukcji wymieniają urzędnicy.
Osoby zainteresowane nabyciem budynku przy ul. Lipowskiego 29 mogą go oglądać 19 czerwca w godz. 14-15. Cena wywoławcza jest nieruchomości to 430 tys. złotych.
Przetargi na sprzedaż wszystkich tych nieruchomości odbędą się 29 czerwca w budynku Urzędu Miasta Krakowa przy Rynku Podgórskim 1. Pierwszy rozpocznie się o godz. 9, następne są zaplanowane co godzinę. W przetargu mogą wziąć udział osoby, które do 26 czerwca wpłacą wadium.
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

- Przecież na te zdjęcia można patrzeć bez końca! Kraków z lat 90. to jak inna planeta
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą!
- Horoskop na czerwiec 2023 dla wszystkich znaków zodiaku
- W małopolskich lasach już rosną grzyby! Pierwsze okazy robią wrażenie
- Pierwsi plażowicze pojawili się już na Zakrzówku. Można już kąpać się tam legalnie!