https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Udany początek ferii zimowych 2025 w Krynicy-Zdroju. Pogoda dopisała, turyści też

Klaudia Kulak
Facebook Piotr Ryba
W Małopolsce rozpoczęły się ferie zimowe. Ci, którzy nie zdecydowali się wyjechać na ten czas za granicę, organizują sobie zimowy wypoczynek w kraju. Tuż obok Zakopanego jednym z najchętniej wybieranych kierunków jest Krynica-Zdrój. Widać to nie tylko na stokach, ale także w centrum uzdrowiska. - Ferie zaczynamy z wysokiego "C". Stacje narciarskie świetnie obłożone, a na Polanie Szczytowej na PKL Góra Parkowa panuje prawdziwy tłok! Setki amatorów sanek i kąpieli słonecznych – zima pełną parą - mówi Piotr Ryba, burmistrz Krynicy.

Ferie w Krynicy-Zdroju

Ferie zimowe 2025

Terminy ferii zimowych w Polsce są rozciągnięte na półtora miesiąca. Zostały tak ustalone, by nie kumulować ruchu turystycznego w jednym, dość krótkim terminie, bo zaledwie dwóch tygodni. Terminy ferii zostały ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki po konsultacji z wojewodami i kuratorami oświaty. Pierwsza tura rozpoczyna się 20 stycznia 2025 roku, a ostatnia kończy 2 marca.

Rozłożenie ferii na prawie 1,5 miesiąca to strategia, która pozwala na odciążenie ośrodków turystycznych. Uczniowie z różnych województw, którzy wybierają się na wypoczynek z rodzicami lub innymi osobami, dzięki temu o wiele łatwiej znajdą nocleg, a na stokach czy w innych turystycznych miejscach nie muszą tłoczyć się i stać w długich kolejkach.

Od 20 stycznia rozpoczynają się ferie w Małopolsce. O dwa dni ferie zimowe przedłuża weekend. Ten na Sądecczyźnie można zaliczyć do udanych. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się Krynica-Zdrój.

Zimowy wypoczynek w Krynicy-Zdroju

Goście często wybierają Krynicę-Zdrój. Nic dziwnego, bo warunki na stokach narciarskich są idealne, w centrum uzdrowiska także nie brakuje śniegu.

Z całą pewnością bardzo ważna jest możliwość poszusowania po beskidzkich stokach. Na ulicach uzdrowiska niemal wszędzie można spotkać narciarzy, który albo idą, albo wracają już ze stoku.

Sporo osób korzysta też z oferty pobliskich restauracji, gdzie nie tylko można coś zjeść, ale też napić się rozgrzewającej herbaty lub wina, albo pobudzającej kawy.

Krynicki deptak

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się również krynicki deptak, gdzie można spotkać mnóstwo spacerowiczów korzystających z zimowej aury.

Klienci chętnie korzystają z oferty budek z pamiątkami, ale również restauracji. Na ławeczkach można też zobaczyć seniorów, którzy przysiadali, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i złapać odrobine słońca.

Z pobliskich górek korzystają również dzieciaki. Dzięki temu, że w Krynicy utrzymuje się śnieg, miali miłośnicy białego szaleństwa również mogli do woli korzystać z zimowej aury. Sporo ludzi można też spotkać w pijalni.

Inne zimowe atrakcje Krynicy

Ogromny zainteresowaniem cieszą się również typowo zimowe atrakcje, Jedną z nich jest Park Światła, który "przenosi w czasie do lat 30. XX w.".

Park przez cały sezon zimowy rozświetlany będzie codziennie od godz. 15:00 aż do marca 2025 można podziwiać piękne iluminacje.

- Góra Parkowa stała się najjaśniejszym punktem w Krynicy-Zdrój! To właśnie na wzniesieniu zachwycimy się iskrzącą retro altanką, połyskującą fontanną, stylowymi retro samochodami czy patefonem, z którego wybrzmi muzyka - informuje biuro prasowe Grupy PKL.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska