V liga, zachód. „Młode wilki” poprowadziły Chełmek do zwycięstwa nad rezerwą krakowskiej Garbarni. ZDJĘCIA

od 16 lat
Młodość dodała im skrzydeł. „Młode wilki” poprowadziły Chełmek do wygranej na własnym boisku nad rezerwą krakowskiej Garbarni. Wszystkie gole były szczególnej urody. Chełmek utrzymał się na zwycięskim kursie w grupie zachodniej V ligi piłkarskiej.

Miejscowi rozpoczęli od mocnego uderzenia. Maksymilian Pędrys, strzałem zza pola karnego, trafił do siatki „za kołnierz” Mateusza Kukuczki.

Później, po podaniu ze skrzydła od Pavlo Savelenki, na bliższy słupek wbiegł Wiktor Piątek, pakując piłkę w „okienko”.

Na koniec strzeleckich popisów miejscowych, Mikołaj Przewoźnik, poradził sobie w polu karnym z obrońcą, trafiając w dalszy, górny róg krakowskiej bramki.

Goście przed przerwą odpowiedzieli pięknym strzałem Mateusza Sowińskiego, zza pola karnego, po którym piłka wpadła w „okienko” bramki Olafa Przewoźnika.

V liga piłkarska w Małopolsce, grupa zachodnia: KS Chełmek - Garbarnia II Kraków 3:2

Krakowianie zaraz po przerwie złapali kontakt

Mecz nabrał rumieńców tuż po przerwie, kiedy po rzucie rożnym, Aleksander Strzeboński po raz drugi skierował piłkę do siatki miejscowych.

- Założeniem na drugą połowę było strzelenie czwartej bramki, „zamykającej” ten mecz, ale w kilku przypadkach chłopcy mogli dokonać lepszych wyborów przy wyprowadzaniu akcji – zwrócił uwagę Piotr Pierścionek, trener Chełmka.

Trzy razy akcjami oskrzydlającymi popisał się wprowadzony po przerwie na boisko Łukasz Wierzba. Dwa dni wcześniej po raz drugi został ojcem, więc gol, albo asysta, byłaby z dedykacją dla potomka. Ale, co się odwlecze…

Wyborną okazję miał Wiktor Piątek, ale minimalnie przestrzelił (70 min).

Krakowianie mogli wyrównać pięć minut później. Strzał będącego na 10 metrze Kacpra Nieckuli przyblokowali obrońcy, więc futbolówka poszybowała nad poprzeczkę.

W końcówce, także Pawłowi Buremu nie udało się postawić stempla na wygranej miejscowych. Mając przed sobą odsłoniętą niemal całą bramkę, także spudłował.

- Cieszę się, że nasza młodzież tym razem pociągnęła wynik – podkreślił Piotr Pierścionek.

KS CHEŁMEK – GARBARNIA II KRAKÓW 3:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Pędrys 7, 2:0 Piątek 14, 3:0 M. Przewoźnik 21, 3:1 Sowiński 39, 3:2 Strzeboński 51.

CHEŁMEK: O. Przewoźnik – Pędrys, Nowak, Knap, Bury – M. Przewoźnik (46 Wierzba), Sidor (68 Socha), Tomko, Savelenko, Piątek (78 Kukiełka) – Rybak (58 Kędziora).

GARBARNIA II: Kukuczka – Podkowa (31 Ciastoń), Dzierżak, Trojan Wielecki – Uszachow, Seweryn, Sowiński (46 Strzeboński), Nieckula – Masełko (80 Malinowski), Sarga (63 Dąbrowski).

Sędziował: RAFAŁ ZIACH (CHRZANÓW). Żółte kartki: M. Przewoźnik, Tomko, Knap – Trojan, Strzeboński, Nieckula. Widzów: 70.