FLESZ - To koniec pracy zdalnej? Firmy chcą powrotu do biur

Na liście antywywozowej znajdują się produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne zagrożone brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Lista jest co jakiś czas aktualizowana, część pozycji jest usuwana, a w ich miejsce pojawiają się nowe.
Co znalazło się na aktualnej liście antywywozowej?
Aktualna lista liczy 215 pozycji. Braki medykamentów można w sporej części powiązać ze zwiększonym zapotrzebowaniem na leki stosowane w infekcji wirusem SARS-CoV-2.
Szczególnie duży udział na liście deficytów mają preparaty z budezonidem, stosowane w ambulatoryjnym leczeniu COVID-19, jako terapia wspomagająca dla pacjentów w stadium 1, czyli skąpoobjawowym, z prawidłowym wysyceniem krwi tlenem i nie wymagających hospitalizacji.
Wciąż też zagrożone brakiem dostępności są m.in. insuliny stosowane u chorych na cukrzycę, astmę oskrzelową, a także leki przeciwzakrzepowe, np. Clexane oraz leki wykorzystywane w leczeniu niedoborów odporności.
Na liście antywywozowej znalazł się też m.in. lek Asamax - stosowany we wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego oraz chorobie Crohna.
Sprawdź z dostępem do jakich leków możesz mieć problem. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.