W Hotelu Cracovia może powstać Muzeum Krajobrazu

  W Hotelu Cracovia może powstać Muzeum Krajobrazu

  Aleksandra Suława

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  W Hotelu Cracovia może powstać Muzeum Krajobrazu
  W najbliższych dniach na biurko Ministra Kultury ma trafić wniosek Konfederacji na Rzecz Przyszłości Krakowa.
  W Hotelu Cracovia może powstać Muzeum Krajobrazu
  Portal LoveKrakow.pl donosi, że Konfederacja na Rzecz Przyszłości Krakowa chce, aby w nieczynnym Hotelu Cracovia powstało Muzeum Krajobrazu.

  – W muzeum byłyby prezentowane zdarzenia, które doprowadziły do takiego, a nie innego wykorzystania przestrzeni – mówi w rozmowie z LoveKrakow.pl Andrzej Madej z Konfederacji na Rzecz Przyszłości Krakowa.

  Punktem wyjścia konkretnych ekspozycji byłby dany moment historyczny, od którego pochodziłyby kolejne przykłady dobrego i złego zagospodarowania otoczenia. Pieczę nad tą nową placówką mogłoby sprawować Muzeum Narodowe w Krakowie. Hotel Cracovia został zakupiony przez ministerstwo kultury pod koniec 2016 roku na potrzeby wspomnianej instytucji.

  – W projektach MNK budynek miał pełnić różnorodne funkcje. Miały znaleźć się tam przestrzenie wystawiennicze dotyczące architektury i designu oraz Centrum Konserwacji i Magazynowania z odpowiednim zapleczem. Propozycja dotycząca ładu przestrzennego i kwestii urbanistycznych mieści się w szeroko rozumianym pojęciu ekspozycji dotyczącej architektury. Kto wie, jeśli taka propozycja zostanie sformułowana w stosunku do muzeum, jesteśmy otwarci na dyskusję – mówi portalowi LoveKrakow.pl dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie, Andrzej Betlej.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo