MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Kluczach kibicowano zawodnikom Wyścigu Solidarności. Kolarze przemknęli przez powiat olkuski

Małgorzata Gleń
Wyścig Solidarności przejechał przez Kucze
Wyścig Solidarności przejechał przez Kucze Tadeusz Żurek
28 czerwca 2024 roku przez pow. olkuski przejechał Wyścig Solidarności. Na trasie, w Kluczach nie brakło kibiców, którzy mocno dopingowali kolarzy. Metą jest Jaworzno, a wystartowali z Jędrzejowa.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków rozegrany został w dniach 26-28 czerwca 2024 roku. W trzy dni odbyły się cztery etapy, z tym, że trzeci - z Koluszek (godz. 13.30) do Kielc (palowane dotarcie godz. 19) - został przerwany z powodu burzy ok. godz. 16. Miał być najdłuższym, bo 216,6 km etapem, a został przerwany na około 83 kilometrze od startu, w Woli Krzeszowskiej. Do klasyfikacji generalnej zaliczać się będzie jedynie pierwsza lotna premia.

Rowerzyści Wyścigu Solidarności przejechali przez trzy województwa i 15 powiatów

• 26 czerwca I etap Łódź – Zduńska Wola, II etap Konstantynów Ł. – Skierniewice
  • 27 czerwca III etap Koluszki – Kielce
  • 28 czerwca IV etap Jędrzejów – Jaworzno

W pow. olkuskim kolarze przejechali przez Rodaki, Klucze, Bolesław i Bukowno. Nie brakło tak kibiców, którzy stali na trasie.

- Przejechali błyskawicznie, ale było co podziwiać - cieszy się mieszaniec Śląska, Jarosław Mrańka, który w Kluczach pojawił się razem z rodziną. Byli też na Pustyni Błędowskiej.