FLESZ - Wyższe mandaty działają. Kierowcy jeżdżą wolniej

Zatrzymań dokonała Żandarmeria Wojskowa 10 stycznia 2022 r. na terenie województw małopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego. Wśród ujętych znalazło się dwóch żołnierzy zawodowych – st. szer. Przemysław Dz. z 1. Pułku Saperów w Brzegu i st. kpr. Tomasz P. z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.
Jak ustalono, w centrach medycznych objętych postępowaniem od czerwca do listopada 2021 r. wystawiono łącznie około 100 poświadczających nieprawdę certyfikatów szczepień przeciwko Covid-19. W przestępczy proceder były zaangażowane osoby uprawnione do wprowadzania do systemu NFZ E-Zdrowie danych o wykonanych szczepieniach, w tym pielęgniarka.
Zatrzymanym ogłoszono zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym. Cztery zatrzymane osoby usłyszały również zarzuty dotyczące przestępstw związanych z poświadczeniem nieprawdy w dokumentach oraz oszustwa na szkodę małopolskiego i mazowieckiego NFZ.
Wobec czterech podejrzanych, w tym st. szer. Przemysława Dz. na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W stosunku do st. kpr. Tomasza P. prokurator zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 8 tys. zł.
Na poczet przyszłych kar i środków karnych na mieniu czterech podejrzanych – Renaty W., Łukasza Sz., Przemysława Dz. i Piotra D. prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego pieniędzy w gotówce w wysokości po około 50 tys. zł w odniesieniu do każdej z osób.
- Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia. Ksiądz nie będzie miał wyboru
- Te znaki zodiaku wzbogacą się w 2022 roku
- Podwyżki opłat i cen w 2022 r. Nie tylko prąd i gaz. Co zdrożeje i o ile?
- Sylwestrowa zabawa w klubie Energy 2000 w Przytkowicach
- Nowy rok przynosi duże podwyżki w aptekach. Więcej zapłacimy za 500 lekarstw [LISTA]
- Ruszyła rozbiórka wiaduktu w centrum miasta. Wielkie zmiany w organizacji ruchu!